Ήττα στο φινάλε για το Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου

Στην πρεμιέρα του δεύτερου γύρου του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου ηττήθηκε εκτός έδρας από την Α.Ε. Ψυχικού με σκορ 77 - 72.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 21 - 14 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Ο Α.Ο.Α. μείωσε γρήγορα στο δεύτερο δεκάλεπτο και στη συνέχεια προηγήθηκε κλείνοντας το ημίχρονο στο +4. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο τρίτο δεκάλεπτο με δύο πόντους και μετά το 35ο λεπτό πήραν διαφορά 7 πόντων. Στα τελευταία λεπτά διατήρησαν μικρό προβάδισμα και κράτησαν τη νίκη.
Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Μιλεντίγεβιτς με 20 πόντους και αλολούθησαν οι Αλμέιδα με 17, Παπανικολάου με 16 και Μάντζαρης με 10. Πρώτος σκόρερ του Α.Ο.Α. ήταν ο Κέβιν Φραντσέσκι με 16 πόντους και ακολούθησαν ο Γκρέκας με 12 και ο Ψαράς με 11.

Δεκάλεπτα: 21 - 14, 11 - 22, 19 - 13, 26 - 23.

Διαιτητές: Παντελίδης - Νάστος - Χριστινάκης (Άκελ).

Α.Ε. ΨΥΧΙΚΟΥ (Γιώργος Ρεμεντέλας): Γκαβασιάδης 6, Παναγιωταράς, Κοντούδης, Παπανικολάου 16(1), Μαλέλης, Μάντζαρης 10(1), Μιλεντίγεβιτς 20(3), Θεοδώρου 5(1), Μαστόρος 3, Τσουργιάννης, Ρουμελιώτης, Αλμέιδα 17(5).

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 4(1), Μπερερής 7(1), Μιχάλογλου 3, Χατζηνικόλας 4(1), Φραντσέσκι 16(1), Γκρέκας 12(1), Γιαννακίδης 7, Κασσιούμης, Σταματογιάννης 8, Ψαράς 11(3), Σταμίρης, Χρήστου.