Ήττα στην πρεμιέρα για το Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου ηττήθηκε στην έδρα του από τον Πανερυθραϊκό με σκορ 52 - 67.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι πήραν μικρή διαφορά στα μέσα του πρώτου δεκαλέπτου, όμως ο Πανερυθραϊκός μείωσε στον πόντο στο φινάλε της περιόδου. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι βρήκαν λύσεις και πήραν προβάδισμα 11 πόντων στο ημίχρονο. Ο Α.Ο.Α. μείωσε στους 5 στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως ο Πανερυθραϊκός επανέφερε τη διαφορά σε διψήφια τιμή, για να κλείσει την περίοδο με προβάδισμα 8 πόντων. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η διαφορά πήγε ξανά σε διψήφια τιμή με τον Πανερυθραϊκό να παίρνει το ροζ φύλλο.
Πρώτος σκόρερ του Α.Ο.Α. ήταν ο Πέτρος Γρίψιος με 13 πόντους και ακολούθησε ο Γιώργος Γαρέζος με 10. Για τον Πανερυθραϊκό πρώτος σκόρερ ήταν ο Παναγιώτης Φιλιππάκος με 12 πόντους, ενώ 11 είχε ο Γιάννης Αθανασούλας.

Δεκάλεπτα: 16 - 15, 8 - 20, 18 - 15, 10 - 17.

Διαιτητές: Παναγιώτου - Καρπάνος - Κωνσταντινίδου.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 3(1), Νικολαΐδης 6, Γρίψιος 13(1), Στογιάνοβιτς 6, Ναούμης 3(1), Γαρέζος 10(2), Τσιαμπάς, Μήτσου 8, Μούκας, Κοντσές 3, Καλημέρης.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. (Δημήτρης Χουχουλής): Παππάς 9(1), Κοντούδης, Καλλιανιώτης 8(2), Ντουζίδης, Βουγιούκας 6, Σκάνδαλος 3, Γιαουρτόγλου 9(2), Καμπουρίδης 6(1), Στάθης 3(1), Στασινόπουλος, Αθανασούλας 11(2), Φιλιππάκος 12.