Ήττα στην πρεμιέρα για τη γυναικεία ομάδα των Αργοναυτών

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του 3ου Ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας γυναικών η ομάδα των Αργοναυτών ηττήθηκε εντός έδρας από τον Πιερικό Αρχέλαο με σκορ 33 - 57.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ στη δεύτερη περίοδο ο Πιερικός πήρε μια μικρή διαφορά. Τα πάντα κρίθηκαν στο τρίτο δεκάλεπτο, όταν η ομάδα της Κατερίνης άνοιξε τη διαφορά και προηγήθηκε με 22 πόντους στο 30ο λεπτό. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η διαφορά διατηρήθηκε και οι φιλοξενούμενες πήραν τη νίκη στην πρεμιέρα.
Πρώτη σκόρερ για την ομάδα του Αγρινίου ήταν η Λαγοπάτη με 10 πόντους. Για την ομάδα της Κατερίνης πρώτη σκόρερ ήταν η Τελίδου με 17 πόντους και ακολούθησαν η Καρατάσιου με 14 και η Μάντζου με 10.

Δεκάλεπτα: 7 - 9, 12 - 17, 7 - 22, 7 - 9.

Διαιτητές: Διαμαντής - Βίνης.

Α.Σ. ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ (Θανάσης Παπαθανασόπουλος): Λέρη, Τσάντα, Πιστιόλα 2, Τασούλη 5, Καραγιάννη Χ., Στεργίου 4, Δασκάλου 2, Μαρούντα 3, Βασιλειάδου, Καραγιάννη Μ. 7, Λαγοπάτη 10, Γαλαζούλα.

Σ.Φ.Κ. ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Στέλιος Χατζηϊωάννου): Καραλή, Τελίδου 17(3), Κιολέογλου 4(1), Μάντζου 10(2), Καρανικόλα, Λάππα 5, Μάντη, Μπαγκλαρίδου 3, Μπουμπουλέντρα 3, Καρατάσιου 14(4), Παπακώστα 2, Ζαρκανέλα 3.