Ιστορική νίκη για τον Τρικούπη

Την πρώτη του νίκη στην Α2 Εθνική Κατηγορία πέτυχε ο Χαρίλαος Τρικούπης, που επιβλήθηκε με 72 - 48 του Α.Σ. Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με διαφορά 5 πόντων, όμως ο Τρικούπης αντέδρασε και προηγήθηκε με 38 - 32 στο ημίχρονο. Το 23 - 7 του τρίτου δεκαλέπτου έστειλε τη διαφορά στους 22 πόντους και στο τέταρτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι διαχειρίστηκαν σωστά το παιχνίδι, δέχτηκαν 9 πόντους και έφτασαν σε μια άνετη νίκη.
Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Στέφαν Τζόρτζεβιτς με 19 πόντους και ακολούθησε ο Μιχάλης Πολίτης με 15. Ο Ελευθεριάδης με 13 ήταν ο μόνος παίκτης των φιλοξενούμενων με διψήφιο αριθμό πόντων.

Δεκάλεπτα: 15 - 20, 23 - 12, 23 - 7, 11 - 9.

Διαιτητές: Ψαριανός - Τσώνος - Τσαχάκης (Πατσαντζόπουλος).

Γ.Σ. ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Ιωάννης Δημητριάδης): Τζόρτζεβιτς 19, Γυφτάκης, Παπαδιονυσίου 7(1), Ντόβας 7(1), Αδαμόπουλος 4, Τσιότρας 2, Σταυρόπουλος 6, Χατζηκυριακίδης 4, Ξηρός 5(1), Αντωνάκης 2, Γκάτζιος 1, Πολίτης 15(2).

Α.Σ. ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ (Ευριπίδης Μελετιάδης): Αμπατζίδης 3(1), Τσούκας, Τζουβάρας, Ακεψιμαΐδης 5(1), Ελευθεριάδης 13, Βελισσαρίου 3(1), Σαββίδης, Κιτσούλης 6, Καμπουρίδης 6, Γκάτζιας 5, Θεοδωρίδης 1, Μανούσος 6.