Φιλική νίκη για τον Α.Ο. Ζευγαρακίου επί του Αστέρα Μεσολογγίου

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε το Σάββατο στο γήπεδο Παπαδατών ο Α.Ο. Ζευγαρακίου κέρδισε με 3 - 1 τον Αστέρα Μεσολογγίου.

Η ομάδα του Αλέξανδρου Ψυλιά ήταν πολύ καλή στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα απέναντι στον Αστέρα που είχε μέτρια απόδοση στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας του.
Το σκορ άνοιξε στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης με κοντινό πλασέ ο Χρήστος Λιόντος και εννιά λεπτά αργότερα ο Σέρτζιο Μούτσα με πλασέ έκανε το 2 - 0. Στο 33΄ έγινε το 3 - 0 με αυτογκόλ του Ιωάννου και αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου, καθώς στην κεφαλιά του Κατσαβού στο 38΄ η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι.
Οι αλλαγές του δευτέρου ημιχρόνου βελτίωσαν την εικόνα του Αστέρα, που έφτασε στο γκολ με πλασέ του Μυριώνη στο 69ο λεπτό.
Οι δύο ομάδες αγωνίζονται στον 1ο Όμιλο της Β΄ Κατηγορίας και το μεταξύ τους παιχνίδι στο πρωτάθλημα είναι την 5η αγωνιστική με γηπεδούχο τον Α.Ο. Ζευγαρακίου.