Εύκολη επικράτηση για τον Αστέρα Μεσολογγίου

Με το ευρύ 5 - 0 επικράτησε ο Αστέρας Μεσολογγίου της Ακαδημίας Ναυπάκτου στο παιχνίδι που έγινε το πρωί της Κυριακής στο Ενωσιακό γήπεδο.

Η ομάδα του Γιάννη Ντζιβανάκη πήρε προβάδισμα στο 20ο λεπτό με το Μυριούνη και ένα λεπτό αργότερα ο ίδιος παίκτης έκανε το 2 - 0. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Φτούλης έκανε το 3 - 0 που ήταν το σκορ ημιχρόνου. Το τέταρτο τέρμα του Αστέρα πέτυχε στο 52΄ ο Παλαιογιάννης και στο 70΄ο Φτούλης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 5 - 0.

17΄ Τραυματισμός του Σιαμά για την Ακαδημία με τον ποδοσφαιριστή να γίνεται αλλαγή στο 25΄ και στο ημίχρονο να μεταφέρεται στο νοσοκομείο για εξετάσεις.
20΄ Γκολ. Σουτ από το ύψος της περιοχής του Μυριούνη 1-0.
21΄ Γκολ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τα 30 περίπου μέτρα του Στάθη στο δεξί κάθετο δοκάρι, γέμισμα στην περιοχή του Φούντα, με πλασέ ο Μυριούνης θα κάνει το 2-0.
36΄ Σέντρα στην περιοχή του Φούντα, ανάποδο ψαλιδάκι του Μυριούνη άουτ.
40΄ Σουτ του Φτούλη με τη μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
41΄ Σουτ για την Ακαδημία με το Ντότσικα θα μπλοκάρει ο Κοκώρης.
45+2΄ Γκολ. Βαθιά μπαλιά του Στάθη για το Φούντα αυτός θα περάσει τη μπάλα πάνω από το Ράμμο, με το Φτούλη σε κενή εστία με κεφάλια να κάνει το 3-0.
48΄ Σουτ για τους φιλοξενούμενους με τον Αναστασόπουλο θα μαζέψει ο Κοκώρης.
52΄ Γκολ. Εκτέλεση κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι του Κουτρουμάνου με κεφαλιά ο Παλαιογιάννης θα κάνει το 4-0.
65΄ Προσπάθεια για γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή του Μυριούνη θα μαζέψει ο Ράμμος.
70΄ Γκολ. Ωραία πασά στον κενό χώρο του Τσιριμώκου με πλασέ ο Φτούλης θα κάνει το 5-0.
76΄ Φάση διαρκείας στην περιοχή της Ακαδημίας, σουτ Τσιριμώκου εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Ράμμος.
86΄ Πίεση του Λάμπου σε αμυντικό μέσα στην περιοχή του Αστέρα, με τη μπάλα να κοντράρει και τον Τσιρόγλου να μαζεύει με διπλή προσπάθεια.
89΄ Σουτ από πλαγία θέση του Φούντα με υπερένταση σε κόρνερ ο Ράμμος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Γιάννης Ντζιβανάκης): Κοκώρης (72΄ Τσιρόγλου), Σχώρης, Παλαιογιάννης, Κοΐνης, Σταμάτης Ν. (66΄ Παπανικολάου), Μωραΐτης (46΄ Μπαλαμπάνης), Φούντας, Μυριούνης, Φτούλης, Κουτρουμάνος, Στάθης (54΄ Τσιριμώκος).

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ (Μιχάλης Δρόσος): Ράμμος, Κολοκύθας, Βίσας (46΄ Θωμόπουλος), Χαντζάρας – Τασόπουλος, Τσουκαλάς, Σιαμάς (25΄ λ.τ. Αναστασόπουλος (62΄ Δημάκης)), Λάμπος, Παπαγιάννης Α., Ντότσικας, Κατσάμπας, Παπαγιάννης Κ.

πηγή: aitosports.gr