Πέρασε με διπλό από την Πεντάλοφο η Ακαδημία Ευηνοχωρίου

Μεγάλη νίκη για την Ακαδημία Ευηνοχωρίου που κέρδισε μέσα στην Πεντάλοφο την τοπική ομάδα με σκορ 2 - 1.

Με το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα του Θανάση Διαμαντόπουλου έφτασε τους 9 βαθμούς και ανέβηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας, ενώ ο Α.Ο. Πενταλόφου έμεινε στους 4.
Στο 7ο λεπτό οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με αυτογκόλ του Γιάννη Γερετσιάν. Οι παίκτες του Ευηνοχωρίου ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Δημαρά στο 12ο λεπτό και τέσσερα λεπτά αργότερα ισοφάρισαν με σουτ του Αθανασόπουλου. Στο 25΄ οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν πλήρως την εις βάρος τους κατάσταση με σουτ του Δημαρά και το 1 - 2 ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στο 70΄ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Κατσαβού από το Γ. Βασιλείου, όμως στην εκτέλεση ο Μπαρμπαρούσης έστειλε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Τσαπόκου. Στο 85΄ ο Μιχαλόπουλος έχασε κλασική ευκαιρία πλασάροντας άουτ από πλεονεκτική θέση στην τελευταία αξιόλογη φάση του αγώνα.

Α.Ο. ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Μάκης Κουρνέτας): Ρέγκλης, Μπλαχούρας, Μπαρμπαρούσης, Φλωρόπουλος, Καρέτσος, Αλεξόπουλος, Καλύβας, Λάκκας, Πασπαλιάρης, Κοντοπάνος (46’ Κατσαβός), Κουκουρδέλης.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ (Θανάσης Διαμαντόπουλος): Τσαπόκος, Γερετσιάν Χ. (65’ Μιχαλόπουλος), Διαμαντόπουλος Α., Γερετσιάν Ι., Βασιλείου Γ., Μπαλαούρας, Δημαράς (75’ Μακρής), Διαμαντόπουλος Χ. (86’ Μάνθος), Αθανασόπουλος, Γεωργίου, Βασιλείου Κ. (86’ Κυρίτσης).