Επέστρεψε στις νίκες η Ακαδημία Ευηνοχωρίου

Επιστροφή στις νίκες για την Ακαδημία Ευηνοχωρίου που επιβλήθηκε στην έδρα της του Μακρυνειακού με σκορ 4 - 0.

Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη για την ομάδα του Θανάση Διαμαντόπουλου, που έφτασε τους 12 βαθμούς αφήνοντας στους 6 το Μακρυνειακό.
Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με κοντινό πλασέ του Δημαρά μετά από πάσα του Πανόπουλου. Πέντε λεπτά αργότερα ο Πανόπουλος έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Αθανασόπουλος σημείωσε το 2 - 0 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στο 50΄ ο Γεωργίου ανατράπηκε από το Διαμάντη κερδίζοντας πέναλτι και ο Χρήστος Διαμαντόπουλος ευστόχησε στην εκτέλεση για το 3 - 0 και το τελικό 4 - 0 σημειώθηκε με αυτογκόλ στο 57ο λεπτό.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ (Θανάσης Διαμαντόπουλος): Μπράτσικας, Γερετσιάν Χ. (76' Νασόπουλος), Μακρής, Κωνσταντάρας, Βασιλείου Γ. (60' Διαμαντόπουλος Ν.), Μπαλαούρας (66' Μάνθος), Δημαράς (73' Λαμπαδάρης), Διαμαντόπουλος Χ., Αθανασόπουλος, Γεωργίου, Πανόπουλος.

Α.Ε. ΜΑΚΡΥΝΕΙΑΚΟΣ (Νίκος Θεοδωρόπουλος): Διαμάντης, Αριστόπουλος Κ., Οικονόμου Α., Τσιντζελής Α., Πολύζος, Αριστόπουλος Ε., Οικονόμου Σ., Μπακόλας, Κοκορώνης, Νικολέτας, Αγγελακόπουλος (66' Μπακοθανάσης).