Ανεβαίνει ο Α.Ο. Ρηγανά

Ο Α.Ο. Ρηγανά κέρδισε με 5 - 0 τον Α.Ο. Λυγιά και έφτασε τους 20 βαθμούς ισοβαθμώντας στην 7η θέση της βαθμολογίας με Απόλλωνα Θέρμου 1957, Απόλλωνα Δοκιμίου και Αχελώο Αγγελοκάστρου.

Η ομάδα του Βαλάντη Ζώη από το 1ο μόλις λεπτό πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον Αποστόλη Κορομηλά και έκανε πιο εύκολα τα πράγματα. Στο 33΄ ο Αποστόλης Κορομηλάς έχασε τεράστια ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα του Ρηγανά, κάτι που πέτυχε έξι λεπτά αργότερα ο Τουρλίδας. Στο 66ο λεπτό ο Ζαχαράκης με εκτέλεση φάουλ έκανε το 3 - 0 και στα τελευταία λεπτά Τουρλίδας και Κουρσάρης σκόραραν και έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας τους.

Η φάση του αγώνα. Οι γηπεδούχοι ήθελαν ένα γρήγορο γκολ και αυτό ήρθε στα πρώτα δευτερόλεπτα με τον Αποστόλη Κορομηλά και απλοποίησε τα πράγματα.

Ο πρωταγωνιστής του αγώνα. Ο Βασίλης Τουρλίδας σημείωσε δύο τέρματα, ο Βασίλης Ζαχαράκης ήταν αρκετά καλός, αλλά ο Σωτήρης Στραβοδήμος έκανε πολύ καλή εμφάνιση έχοντας συμμετοχή στα πρώτα δύο γκολ, όπως και στο πέμπτο της ομάδας του, ενώ δημιουργούσε συνεχώς ρήγματα από τη δεξιά πλευρά.

1΄ Γκολ. Ο Στραβοδήμος κάνει τη σέντρα με τον Ασημακόπουλο να απομακρύνει και ο Αποστόλης Κορομηλάς γίνεται κάτοχος της μπάλας και με πλασέ κάνει το 1 - 0.
33΄ Σέντρα του Αυγέρη ο Αποστόλης Κορομηλάς σε κενή εστία πλασάρει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
39΄ Γκολ. Σέντρα του Στραβοδήμου από δεξιά ο Τουρλίδας με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2 - 0.
49΄ Σουτ του Αποστολόπουλου η μπάλα έφυγε άουτ.
62΄ Σουτ του Ζαμπάρα η μπάλα έφυγε άουτ.
64΄ Τετ α τετ του Μικρόπουλου που κάνει το πλασέ και αποκρούει ο Ασημακόπουλος.
66΄ Γκολ. Ο Ζαχαράκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 3 - 0.
81΄ Σέντρα σουτ του Κάππα η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και φεύγει άουτ.
90΄ Γκολ. Σουτ του Τουρλίδα η μπάλα στα δίχτυα για το 4 - 0.
92΄ Γκολ. Ο Κουρσάρης με σουτ κάνει το τελικό 5 - 0.

Α.Ο. ΡΗΓΑΝΑ (Βαλάντης Ζώης): Μαυρούλιας, Καλογεράκης, Κάππας, Κορομηλάς Φ. (46΄ Μικρόπουλος), Κωστής (46΄ Κουρσάρης), Καραχάλιος, Στραβοδήμος, Ζαχαράκης, Τουρλίδας, Κορομηλάς Α. (46΄ Φραγκούλης), Αυγέρης (69΄ Τσάκνης).

Α.Ο. ΛΥΓΙΑΣ (Φώτης Δημητρόπουλος): Ασημακόπουλος, Αποστολόπουλος, Βασιλόπουλος, Κερασιάς (87΄ Μπαλκούρας), Μπρούμας Σ., Ζαμπάρας, Χουλιάρας, Κάκκος, Νικόπουλος Γ. (78΄ Δημητρόπουλος Θ.), Πετσίνης (22΄ λ.τ. Μπρούμας Γ.), Κοσανδιανός (83΄ Κουτσαυτίκης).