Διπλό παραμονής για την Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς

Τεράστιο διπλό στη μάχη της απευθείας παραμονής για την Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς που επικράτησε στη Γραμματικού του τοπικού Αχιλλέα με σκορ 4 - 1.

Η ομάδα του Σωτήρη Λαουρδέκη παρότι έμεινε πίσω στο σκορ, ανέτρεψε πλήρως την εις βάρος της κατάσταση και με το "τρίποντο" που πήρε ανέβηκε στην 7η θέση με 14 βαθμούς, αφήνοντας στους 13 και την 8η θέση την ομάδα της Γραμματικούς.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό με πλασέ του Βίβα από πλάγια θέση, όμως στο 40΄ ο Θανάσης Μανδέλλος με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1 - 1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Οι αλλαγές του Σωτήρη Λαουρδέκη στο δεύτερο ημίχρονο βοήθησαν σημαντικά την ομάδα της Παλαιοπαναγιάς που πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 73ο λεπτό με ωραίο σουτ του Πλυταριά. Οι γηπεδούχοι δε μπόρεσαν να αντιδράσουν και στο 83΄ ο Σανιδάς με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έδωσε τεράστιο προβάδισμα νίκης στην ομάδα του. Το τελικό 1 - 4 διαμόρφωσε με σουτ μέσα από την περιοχή ο Πλυταριάς στο 88ο λεπτό.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΣ (Σπύρος Μπανάκας): Τσαγιάννης, Θεοδωρόπουλος Χ., Καλύβας, Σταμάτης, Τσούκαλης, Χαμηλός, Κούστας, Κουλουκούρας Θ. (73΄ Αλερτάς), Ντζάνης (60΄ Θεοδωρόπουλος Θ.), Βίβας, Καλαντζής (88΄ Γιούβρας).

Α.Ε. ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑΣ (Σωτήρης Λαουρδέκης): Παναγόπουλος Δ., Κυρίτσης, Ρουμπάτης, Πατογιάννης, Παναγόπουλος Δ., Σανιδάς, Ρισβάς Α. (75΄ Παπαντωνίου), Ρισβάς Κ., Μανδέλλος Αθ. (85΄ Λάππας), Γιαννόπουλος (62΄ Καλαβρουζιώτης), Βαρελάς (51΄ Πλυταριάς).