Ευρεία νίκη του Αστέρα Μεσολογγίου επί του Α.Ο. Ζευγαρακίου

Ο Αστέρας Μεσολογγίου κέρδισε με 5 - 1 τον Α.Ο. Ζευγαρακίου ανεβαίνοντας στους 24 βαθμούς και αφήνοντας στους 16 την ομάδα του Ζευγαρακίου.

Όμορφο παιχνίδι χωρίς σκοπιμότητες από τις δύο ομάδες με τον Αστέρα να προηγείται στο πρώτο ημίχρονο με 2 - 0 χάρη σε δύο τέρματα που σημείωσε ο Μανώλης Φτούλης στο 16΄ και στο 43΄. Τα πάντα κρίθηκαν στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου με τους γηπεδούχους να σημειώνουν τρία ακόμα τέρματα με το Φτούλη στο 50΄, το Μιχάι στο 52΄ και το Γαντζούδη στο 59΄. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με τον Paja στο τελικό 5 - 1 στο 65΄.

16΄ Γκολ. Σέντρα του Μιχάι στο δεύτερο δοκάρι ο Φτούλης με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 - 0.
29΄ Σουτ του Παπαευθυμίου πέφτει και μπλοκάρει ο Κοκώρης.
43΄ Γκολ. Σέντρα από αριστερά του Καλύβα ασταθής απόκρουση του Βασιλείου με γυριστό ψαλιδάκι ο Φτούλης μέσα από την περιοχή θα κάνει το 2 - 0.
44΄ Κάθετη πάσα για το Muca που θα περάσει και τον Κοκώρη με το Γαντζούδη να προλαβαίνει τον παίκτη του Ζευγαρακίου και με τάκλιν να αποσοβεί ένα σίγουρο γκολ.
48΄ Πλασέ του Μιχάι από πλεονεκτική θέση με τη μπάλα να περνάει πλάγια.
50΄ Γκολ. ψηλοκρεμαστό πλασέ του Φτούλη και 3 - 0.
52΄ Γκολ. Σουτ από πλάγια θέση του Μιχάι 4 - 0.
59΄ Γκολ. Σουτ έξω από την περιοχή του Γαντζούδη και 5 - 0.
61΄ Πλασέ του Καλύβα θα διώξει πάνω στη γραμμή αμυντικός του Ζευγαρακίου.
65΄ Γκολ. Σουτ του Muca ασταθής απόκρουση του Κοκώρη με πλασέ ο Paja A. θα μειώσει σε 5 - 1.
78΄ Σουτ από πλάγια θέση του Muca η μπάλα άουτ.
80΄ Εκτέλεση κόρνερ του Καλύβα προβολή του Γαντζούδη άουτ.
88΄ Ψηλοκρεμαστό πλασέ του Καλύβα η μπάλα άουτ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ (Γιάννης Ντζιβανάκης): Κοκώρης, Σχώρης (62΄ Παπανικολάου), Τσιριμώκος, Παναγιωτόπουλος, Γαντζούδης, Μπαλαμπάνης (58΄ Ταρουσα), Καλύβας, Μωραΐτης, Φτούλης (58΄ Χριστοδουλάτος), Μιχάι, Μυριούνης (74΄ Κατσίνας).

Α.Ο. ΖΕΥΓΑΡΑΚΙΟΥ (Αλέξανδρος Ψυλιάς): Βασιλείου, Παπαευθυμίου (46΄ Λιόντος), Παναγόπουλος, Ζαγγανάς (58΄ Ζαφείρης), Τασόπουλος, Παχής, Βέρμπης (65΄ Παγια), Καραγιάννης (58΄ Paja A.), Muca, Συσοβίτης, Φεγγούλης.

πηγή: aitosports.gr