Μία νίκη μακρυά από την επιστροφή στην Α΄ ΕΠΣΝΑ η Ακαδημία Ευηνοχωρίου

Στον εξ αναβολής αγώνα της 16ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας της ΕΠΣΝΑ η Ακαδημία Ευηνοχωρίου κέρδισε με 3 - 0 την Παιανία Μάστρου.

Η ομάδα του Θανάση Διαμαντόπουλου με τη νίκη αυτή ξέφυγε με 6 βαθμούς από τον Εθνικό Γουριάς και με νίκη το Σάββατο στο Ευηνοχώρι απέναντι στον Αστέρα Μεσολογγίου εξασφαλίζει την άνοδο στην Α΄ Κατηγορία της ΕΠΣΝΑ.
Στο αγωνιστικό κομμάτι μετά από ένα πρώτο ημίχρονο με λίγες καλές στιγμές το 0 - 0 παρέμεινε. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 56ο λεπτό όταν ο Βασιλείου έκανε τη σέντρα, οι αμυντικοί απομάκρυναν και ο Δημήτρης Κωνσταντάρας με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 76΄ μετά από συνδυασμό Μάνθου και Πανόπουλου αποδέκτης της μπάλας έγινε ο Κουτρουμάνης που σημείωσε το δεύτερο γκολ για την ομάδα του Ευηνοχωρίου. Στο 88΄ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κώστα Βασιλείου ο Θανάσης Διαμαντόπουλος με σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 3 - 0.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ (Θανάσης Διαμαντόπουλος): Μπράτσικας, Διαμαντόπουλος Α., Φούντας, Γερετσιάν Ι., Κωνσταντάρας Δ., Μπαλαούρας, Διαμαντόπουλος Ν., Βασιλείου Κ., Αθανασόπουλος, Κουτρουμάνης, Πανοπουλος Κ.

ΠΑΙΑΝΙΑ ΜΑΣΤΡΟΥ (Παύλος Ανωγιάτης): Ντερές, Πλεξίδας, Ρέκκας, Καραμήτσος (55΄ Σύρρος Α.), Γαντζούδης (70΄ Πιέρρος), Ράπτης, Σύρρος Γ., Ροδάτος, Ζαβιτσάνος, Μουρκογιάννης, Κουμπαρούλης.

πηγή: aitosports.gr