Ευρεία νίκη στην πρεμιέρα για την Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς

Με το "δεξί" μπήκε στο πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας η Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς κερδίζοντας με το ευρύ 5 - 1 το Μακρυνειακό.

Τα πρώτα λεπτά του αγώνα ήταν αναγνωριστικά και για τις δύο ομάδες. Στο 36΄ ο Κατσάμπας με σουτ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και το 1 - 0 ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Σωτήρη Λαουρδέκη μπήκαν δυνατά και στο 65΄ πέτυχαν το δεύτερο τέρμα με σκόρερ ξανά τον Κατσάμπα με σουτ. Στο 69΄ ο Γεωργακόπουλος έκανε το 3 - 0, όμως έξι λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με το Λυμπέρη. Στο 79΄ οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Λαουρδέκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αλλά κατάφεραν στα τελευταία λεπτά να πετύχουν δύο ακόμα τερματά. Ο Κατσάμπας στο 85΄ σημείωσε το τρίτο προσωπικό του γκολ και τέταρτο της ομάδας του και στις καθυστερήσεις ο Σανιδάς διαμόρφωσε το τελικό 5 - 1.

Α.Ε. ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑΣ (Σωτήρης Λαουρδέκης): Κοσανδιανός, Λάππας (55΄ Κυρίτσης), Καραγιάννης, Πατογιάννης, Κατσώνης, Σανιδάς, Κατσάμπας, Ρισβάς Κ., Γεωργακόπουλος (82’ Παπαντωνίου), Γιαννόπουλος (60’ Φράγκος), Μαστροκώστας (67’ Λαουρδέκης).

Α.Ε. ΜΑΚΡΥΝΕΙΑΚΟΣ (Νίκος Θεοδωρόπουλος): Τσάτσος, Κανούρης (70’ Μπεσίνης), Κοκορώνης, Πολίτης, Σπυρόπουλος, Μπακόλας, Γαλανόπουλος, Λυμπέρης Α., Λυμπέρης Π., Οικονόμου (65’ Λάμπος), Ξύνας.