Νίκη δυάδας για την Ένωση

Την πρώτη της νίκη στα μπαράζ ανόδου της Β΄ Κατηγορίας πέτυχε η Α.Ε. Αγίου Δημητρίου που επιβλήθηκε με 4 - 3 του Α.Ο. Πενταλόφου στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου.

Το αποτέλεσμα αυτό έφερε την ομάδα του Θόδωρου Μουχάνη στη 2η θέση της βαθμολογίας του 4ου Ομίλου με 4 βαθμούς, έναν περισσότερο από τον 3ο Α.Ο.Π.
Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 22ο λεπτό, όταν μετά από προσπάθεια του Πασπαλιάρη ο Τσοπανάς στην προσπάθεια να διώξει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Ο Φάτσαλης στο 38΄ ισοφάρισε για την Ένωση και το 1 - 1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.
"Τρελό" ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο με τρία γκολ στο πρώτο 8λεπτο. Στο 47΄ ο Πάνος Μουχάνης έδωσε προβάδισμα στην Ένωση και στο 52΄ ο Κατσαβοχρήστος έκανε το 3 - 1. Ένα λεπτό αργότερα ο Κουκουρδέλης μείωσε για τον Α.Ο.Π. Ο ίδιος παίκτης στο 75΄ έφερε το ματς στα ίσα. Το τελικό 4 - 3 που χάρισε τη νίκη στην Ένωση διαμόρφωσε στο 82΄ ο Πάνος Κατσαβοχρήστος.

Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Θόδωρος Μουχάνης): Σαμαράς, Καλοκαίρης, Καντερές, Τσοπανάς, Μουχάνης Ε., Μπουλιέρης, Φάτσαλης (79΄ Βελέντζας), Κωστακιώτης, Κατσαβοχρήστος (86΄ Μπάνης), Μουχάνης Π., Ζώγας.

Α.Ο. ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Δημήτρης Κουτρούλης): Κουτρούλης Σ., Πανόπουλος, Muga (65΄ Muca), Αλεξόπουλος, Κουτρούλης Σ., Ναούμης, Κουκουρδέλης Π., Ντζελέπης, Πασπαλιάρης, Φλωρόπουλος, Διαμαντόπουλος.