Πρεμιέρα με νίκη για τον Αστέρα Καμαρούλας

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΝΑ ο Αστέρας Καμαρούλας, που κέρδισε με 1 - 0 στο βοηθητικό του ΔΑΚ Αγρινίου τον Ολυμπιακό Παναιτωλίου.

Η ομάδα του Πάνου Βραχωρίτη έφτασε στο πρώτο "τρίποντο" της χρονιάς με γκολ που σημείωσε στο 42ο λεπτό ο Κατσιώρης.
Οι γηπεδούχοι κυνήγησαν το γκολ στο πρώτο μέρος και ο Κατσιώρης είχε σουτ στο δοκάρι στο 37ο λεπτό στην πρώτη πολύ μεγάλη ευκαιρία της ομάδας του. Πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 - 0. Ο Αστέρας διαχειρίστηκε το υπέρ του σκορ στο δεύτερο ημίχρονο και κράτησε τη νίκη μέχρι το τέλος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ (Πάνος Βραχωρίτης): Πελέκης, Αριστόπουλος, Πίτλιγγερ, Τσακανίκας, Γιώτης, Καπέλης, Τρομπούκης, Κουκουγιάννης (80΄ Πλαστήρας), Ζαμπάρας (70΄ Κορέτσης), Λαΐνας (60΄ Άκυρος), Κατσιώρης (89΄ Δράκος).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΟΥ (Βασίλης Νταλάκος): Ζώης, Παναγιωτόπουλος, Μπουκουβάλας, Γαλάνης, Γκορόγιας, Βελής (75΄ Ντζάλας), Κόκκαλης, Σέρρι, Ρήγας (62΄ Δημόπουλος), Τζωρτζόπουλος, Ρούπας.