Όλα κρίθηκαν στο φινάλε

Το ισόπαλο 1 - 1 "σφράγισε" την αναμέτρηση του Κεραυνού Γαβαλούς με την Α.Ε. Αγίου Δημητρίου.

Τα πάντα στο παιχνίδι κρίθηκαν στα τελευταία λεπτά με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο 86ο λεπτό και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 94ο.
Σε ένα παιχνίδι αμφίρροπο η μεγαλύτερη ευκαιρία του ημιχρόνου ανήκε στην ομάδα του Τάσου Σπαή με τον Καλτσή να έχει δοκάρι στο 40ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι έδειξαν να παίρνουν αυτό που θέλουν στο 86ο λεπτό με το Γιάννη Μυλωνά να στέλνει με σουτ τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1 - 0. Όμως οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους "κουβέντα" και στο 94΄ μετά το γύρισμα του Παππά ο Νίκος Πανταζής με πλασέ νίκησε τον Καρατζένη και διαμόρφωσε το τελικό 1 - 1.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΑΒΑΛΟΥΣ (Τάσος Σπαής): Καρατζένης, Μπούκαρης Π., Κωνσταντάκης (46΄ Μυλωνάς), Μακραδήμας, Καλτσής, Μπούκαρης Χ. (68΄ Τσοπανάς), Πελεκάνος, Θώδης, Κερασίδης (46΄ Χονδρογιάννης), Ζαπαντιώτης, Τασούλης (85΄ Γούμενος).

Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Άγγελος Πανέτας): Φρούτζος, Αριστόπουλος, Παππάς, Κυτούγιας (82΄ Μπισδούνης), Στεφανόπουλος, Μπαμπάτσικος, Βασιλόπουλος (87΄ Καλοκαίρης), Κουτρουμάνος, Κατσαβοχρήστος, Πανταζής (94΄ Κουτσομπίνας), Κωστακιώτης.