Πήρε το βαθμό στο τέλος ο Α.Ο. Σκουτεράς... 1 - 1 με τον Αστέρα Κυψέλης

Σε ένα κλειστό παιχνίδι με λίγες φάσεις ο Αστέρας Κυψέλης και ο Α.Ο. Σκουτεράς έμειναν στο ισόπαλο 1 - 1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν, είχαν την ευκαιρία να "κλειδώσουν" τη νίκη, όμως στις καθυστερήσεις η ομάδα του Δημήτρη Χήρα παρότι έπαιζε με 10 παίκτες πέτυχε το γκολ που έψαχνε και πήρε το βαθμό.
Οι παίκτες του Μπάμπη Κολύδα πήραν "κεφάλι" στο σκορ στο 62ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να απομακρύνουν τη μπάλα και ο Αυγέρης με συρτό σουτ λίγο έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Δύο λεπτά αργότερα σε αντεπίθεση των παικτών του Αστέρα ο Ασβεστόπουλος έκανε το σουτ με τη μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και να καταλήγει άουτ. Η αποβολή του Akulli με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 73΄ έδειξε να δυσκολεύει περισσότερο το έργο των φιλοξενούμενων, όμως στο 93΄ σε αντεπίθεση της ομάδα της Σκουτεράς ο Γ. Κωστόπουλος έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Δ. Κωστόπουλος με κεφαλιά έκανε το 1 - 1.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (Μπάμπης Κολύδας): Παληγεώργος, Τσιλίκης Α., Κοκκώνης (74΄ Μικρόπουλος), Κολύδας, Σαλτογιάννης, Μουρτζιάπης, Παπαθανασίου, Βουζουλίδης (59′ Ζυγάς), Ασβεστόπουλος, Αυγέρης, Hoxha (90′ Τσιλίκης Γ.).

Α.Ο. ΣΚΟΥΤΕΡΑΣ (Δημήτρης Χήρας): Σκουμάντζος, Κωστόπουλος Α. (79′ Χήρας), Κωστόπουλος Γ., Κωστόπουλος Δ., Akulli, Μυριούνης Π., Κωστής, Στάικος (70′ Αποστολόπουλος), Τασούλης (80′ Γρίβας Γ.), Καραγεώργος, Γρίβας Σ. (61′ Μυριούνης).

πηγή: agrinio24.com