Νίκη - "ανάσα" για τον Αστέρα Καμαρούλας

Ο Αστέρας Καμαρούλας κέρδισε με 2 - 0 τον Κεραυνό Ποταμούλας στο βοηθητικό του ΔΑΚ Αγρινίου και πήρε μεγάλη βαθμολογική "ανάσα".

Η ομάδα του Πάνου Βραχωρίτη ήταν στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα καλύτερη από την αντίπαλό της και ανέβηκε στους 8 βαθμούς αφήνοντας στους 3 τον Κεραυνό Ποταμούλας.
Στο 10ο λεπτό ο Κόκκαλης απέκρουσε την κοντινή κεφαλιά του Κουκουγιάννη στην πρώτη καλή ευκαιρία των γηπεδούχων. Στο 23΄ ο Κουκουγιάννης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1 - 0 για τους γηπεδούχους. Στο 37΄ Λαΐνας και Τηλιγάδας συνδυάστηκαν και ο τελευταίος με σουτ διπλασίασε τα τέρματα του Αστέρα. Στο 39΄ το σουτ του Λαΐνα από κοντά πέρασε άουτ και στο 42΄ την ίδια κατάληξη είχε η κεφαλιά του Αριστόπουλου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κράτησαν το υπέρ τους σκορ έχοντας ευκαιρία με σουτ του Γρηγορόπουλου στο 70΄ που έδιωξε σε κόρνερ ο Κόκκαλης, ενώ ο Κεραυνός απείλησε με σουτ του Σαμψώνα στο 85ο λεπτό με τη μπάλα να περνάει άουτ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ (Πάνος Βραχωρίτης): Μορβάν, Αριστόπουλος, Γρηγορόπουλος, Τσακανίκας, Γιώτης, Παναγιωτόπουλος, Τρομπούκης (76΄ Καπέλης), Κουκουγιάννης (83΄ Δράκος), Κατσιώρης (61΄ Κορέτσης), Λαΐνας, Τηλιγάδας (89΄ Πλαστήρας).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΟΤΑΜΟΥΛΑΣ (Πάρης Σαμψώνας): Κόκκαλης Χ., Αυγέρης, Τηγανίτας Α., Τηγανίτας Δ. (46΄ Καψάλης), Ντίνος, Κόκκαλης Θ. (58΄ Ανδρώνης), Σαμψώνας Π., Στρεμμένος (65΄ Κωνσταντόπουλος), Γκρίζης, Κόκκαλης Γ., Κοσυφαρίνης.