Ανέβηκε στη δεύτερη θέση ο Α.Ο. Αγρινίου

Στη 2η θέση της βαθμολογίας του 2ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας της ΕΠΣΝΑ ανέβηκε ο Α.Ο. Αγρινίου που κέρδισε με 1 - 0 την Α.Ε. Αγίου Δημητρίου.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Βασίλη Βασιλόπουλου έφτασε στους 16 βαθμούς, ενώ η Ένωση έμεινε στους 13.
Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά με λίγες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και κρίθηκε με ένα γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο 23ο λεπτό στην πρώτη καλή στιγμή των γηπεδούχων το σουτ του Κωστακιώτη μετά την εκτέλεση κόρνερ του Λαμπρακόπουλου κόντραρε στο Νταραντούμη. Στο 45΄ οι παίκτες του Α.Ο.Α. κέρδισαν φάουλ και ο Σαγάνης στην εκτέλεση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ. Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν χώρους στο δεύτερο ημίχρονο και προσπάθησαν να κάνουν ευκαιρίες στις αντεπιθέσεις. Στο 70΄ έχασαν μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους με το σουτ του Κοκώνη να καταλήγει στο δοκάρι. Ένα λεπτό αργότερα ο Λαμπρακόπουλος είχε την ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα, όμως η κεφαλιά που επιχείρησε πέρασε λίγο άουτ και το 0 - 1 παρέμεινε μέχρι το τελικό σφύριγμα του Λιόνα.

Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Άγγελος Πανέτας): Δημητρίου, Καλοκαίρης, Παππάς (46΄ Μπαμπάτσικος), Κυτούγιας, Στεφανόπουλος, Κουτρομάνος, Βασιλόπουλος, Σχίζας (65΄ Παπαδόπουλος), Πανταζής, Λαμπρακόπουλος, Κωστακιώτης.

Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Βασίλης Βασιλόπουλος): Βασιλόπουλος, Στεφανίδης, Κρανιάς (79΄ Παπαδήμας), Σαγάνης, Νταραντούμης, Γκουρνέλος Χ.Σ., Μακρής (67΄ Νταρίλας), Γκουρνέλος Χ.Χ. (90΄ Μάρκος), Παπαβασιλείου, Κοκώνης (89΄ Πριτσούλης), Κωστόπουλος.