Συνέχισε με νίκη ο Κεραυνός Γαβαλούς

Την 9η νίκη του στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας πέτυχε ο Κεραυνός Γαβαλούς επικρατώντας με 1 - 0 στο βοηθητικό του ΔΑΚ Αγρινίου της Α.Ε. Αγίου Δημητρίου.

Η ομάδα του Τάσου Σπαή με σκόρερ το Δήμο Πελεκάνο στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης πήρε το "τρίποντο" και έφτασε τους 29 βαθμούς, ενώ η Ένωση έμεινε στους 17.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλά στο παιχνίδι, είχαν ευκαιρίες με τους Ζαπαντιώτη και Χαράλαμπο Μπούκαρη στα πρώτα λεπτά και προηγήθηκαν στο 7ο λεπτό με δυνατό σουτ του Δήμου Πελεκάνου. Στη συνέχεια ο Κεραυνός έλεγξε το ρυθμό του παιχνιδιού, δεν απειλήθηκε, αλλά δεν απείλησε ιδιαίτερα και πήγε στα αποδυτήρια με το προβάδισμα στο σκορ. Στο 59΄ οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να "καθαρίσουν" το παιχνίδι, όμως ο Ζαπαντιώτης δεν έκανε καλό πλασέ από κοντά και ο Δημητρίου μάζεψε. Η Ένωση στη συνέχεια πήρε μέτρα στο γήπεδο, όμως προσπάθησε να απειλήσει κυρίως με μακρινά σουτ, χωρίς να νικηθεί ο Καρατζένης. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μακραδήμα με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αλλά κράτησαν το 0 - 1 και πήραν μια σημαντική νίκη.

Ο Ζαπαντιώτης κλέβει τη μπάλα, μπαίνει από αριστερά μέσα στην περιοχή και σουτάρει με το Δημητρίου να διώχνει σε κόρνερ.
Κόρνερ του Τασούλη προβολή του Χαράλαμπου Μπούκαρη η μπάλα έφυγε άουτ.
Σέντρα του Λαμπρακόπουλου από δεξιά ο Κουτσομπίνας έκανε το σουτ από κοντά με τη μπάλα να κοντράρει.
7΄ Γκολ. Ο Ζαπαντιώτης από το ύψος της περιοχής κάνει το σουτ που κοντράρει και η μπάλα φτάνει στον Πελεκάνο που από αριστερά με δυνατό σουτ την στέλνει στη δεξιά γωνία του Δημητρίου για το 0 - 1.
11΄ Σουτ του Κατσαβοχρήστου έδιωξε ο Καρατζένης.
20΄ Σέντρα του Τασούλη από αριστερά ο Ζαπαντιώτης μέσα στην περιοχή κατεβάζει τη μπάλα, αλλά σουτάρει ψηλά άουτ.
22΄ Μακρινό σουτ του Τσοπανά η μπάλα έφυγε άουτ.
23΄ Φάουλ του Καλοκαιρη λίγο μπροστά από τη γραμμή του κέντρου και αριστερά η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι.
24΄ Μακρινό σουτ του Μυλωνά η μπάλα έφυγε άουτ.
33΄ Σουτ του Κωστακιώτη απέκρουσε ο Καρατζένης.
45+1΄ Σουτ του Πανταζή από δεξιά η μπάλα έφυγε άουτ.
53΄ Σουτ του Πελεκάνου η μπάλα έφυγε άουτ.
58΄ Κόρνερ του Κωστακιώτη κεφαλιά του Κατσαβοχρήστου άουτ.
59΄ Ο Τασούλης από αριστερά μέσα στην περιοχή κάνει το γύρισμα στο Ζαπαντιώτη που έκανε το πλασέ από κοντά με το Δημητρίου να μπλοκάρει.
67΄ Σέντρα του Μυλωνά από αριστερά ο Παππάς προ του Πελεκάνου έδιωξε σε κόρνερ.
73΄ Σουτ του Πανταζή η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.
79΄ Ο Κατσαβοχρήστος "στρώνει" τη μπάλα στον Πανταζή που δεν έπιασε καλά το σουτ και η μπάλα έφυγε άουτ.
84΄ Φάουλ του Χρήστου Κυτούγια έδιωξε ο Καρατζένης και ο Πανταζής από κοντά δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας.
85΄ Σουτ του Λαμπρακόπουλου έδιωξε ο Καρατζένης.
87΄ Μακρινό σουτ του Παππά απέκρουσε ο Καρατζένης.
91΄ Οι φιλοξενούμενοι μένουν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μακραδήμα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
95΄ Εκτέλεση φάουλ του Κωστακιώτη απέκρουσε ο Καρατζένης.

Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Άγγελος Πανέτας): Δημητρίου, Καλοκαίρης, Λαμπρακόπουλος, Κυτούγιας Δ. (60΄ Παππάς), Στεφανόπουλος (37΄ λ.τ. Μπαμπάτσικος), Κυτούγιας Χ., Κουτρομάνος, Πανταζής, Κατσαβοχρήστος, Κουτσομπίνας (60΄ Βασιλόπουλος (70΄ λ.τ. Μπαλωμένος)), Κωστακιώτης.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΑΒΑΛΟΥΣ (Τάσος Σπαής): Καρατζένης, Μπούκαρης Π., Νταλαπέρας, Μακραδήμας, Μπούκαρης Χ., Θώδης, Πελεκάνος (90΄ Κωνσταντάκης), Τσοπανάς, Ζαπαντιώτης (84΄ Χονδρογιάννης), Μυλώνας, Τασούλης.