Άλμα παραμονής για τον Αστέρα Καμαρούλας

Σε μια πολύ σημαντική αναμέτρηση για την αποφυγή του υποβιβασμού από το 2ο Όμιλο της Β΄ Κατηγορίας της ΕΠΣΝΑ ο Αστέρας Καμαρούλας κέρδισε με 3 - 1 τον Αστέρα Κυψέλης στο βοηθητικό του ΔΑΚ Αγρινίου κάνοντας άλμα παραμονής.

Με το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα του Πάνου Βραχωρίτη ανέβηκε στους 18 βαθμούς αφήνοντας στους 14 τον Αστέρα Κυψέλης.
Μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών ήταν ο Γιαννακάς που σημείωσε και τα τρία γκολ της ομάδας του. Στο 4ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων και με πλασέ άνοιξε το σκορ και στο 37΄ ξανά με πλασέ έκανε το 2 - 0 που ήταν το σκορ ημιχρόνου. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν τη μεγάλη ευκαιρία να μειώσουν στο 60΄ όταν ο Χότζα κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή από τον Αριστόπουλο, όμως στην εκτέλεση ο ίδιος παίκτης έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και στη συνέχεια απομάκρυναν οι αμυντικοί. Ο Αστέρας Κυψέλης "ξαναμπήκε" στο παιχνίδι στο 65΄ όταν ο Χρήστος Αυγέρης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μορβάν κάνοντας το 2 - 1. Τα πάντα κρίθηκαν στο 83ο λεπτό όταν ο Γιαννακάς με ωραίο σουτ πέτυχε το τρίτο προσωπικό του τέρμα διαμορφώνοντας το τελικό 3 - 1.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ (Πάνος Βραχωρίτης): Μορβάν, Αριστόπουλος, Γρηγορόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Γιώτης, Καπέλης, Τρομπούκης, Λαΐνας (89΄ Τσούμαρης), Κορέτσης (72΄ Σταθοχρηστόπουλος), Γιαννακάς, Ντόνας (81΄ Δράκος).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (Χρήστος Χαριτίδης): Χαριτίδης, Σαλτογιάννης, Κοκκώνης, Τσιλίκης (58΄ Βλαχοδήμος), Γκορόγιας, Παπαθανασίου Η., Παπαθανασίου Α., Χότζα, Ασβεστόπουλος, Αυγέρης, Βαϊνάς.