Μοιράστηκαν ημίχρονα και βαθμούς

Ισόπαλοι με σκορ 1 - 1 αναδείχτηκαν στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου ο Α.Ο. Ρηγανά με τον Αχελώο Αγγελοκάστρου.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν με 1 - 0, όμως οι παίκτες του Αχελώου απείλησαν περισσότερο στο δεύτερο μέρος και έφτασαν στην ισοφάριση. Το αποτέλεσμα αυτό έφερε τον Α.Ο. Ρηγανά στην 8η θέση με 28 βαθμούς ενώ στη 10η με 23 βρίσκεται η ομάδα του Θόδωρου Λαυράνου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα, είχαν ευκαιρίες και προηγήθηκαν στο 30ο λεπτό με γκολ του Μικρόπουλου. Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και έφτασαν στην ισοφάριση με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Δερβίση στο 69΄ σε μια φάση που οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν πως η μπάλα είχε βγει από παίκτη του Αχελώου. Στα τελευταία λεπτά οι παίκτες του Αχελώου κράτησαν το βαθμό, ενώ είχαν και μια καλή ευκαιρία με τον Ανδρεάκη να πλασάρει άουτ από καλή θέση στο 83.

Η φάση του αγώνα. Στο 83΄ οι φιλοξενούμενοι βγαίνουν υποδειγματικά στην αντεπίθεση με Καντάνη και Αντωνόπουλο και ο Ανδρεάκης χάνει την ευκαιρία να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του.

Ο πρωταγωνιστής του αγώνα. Πολύ καλός για τους γηπεδούχους στα 57 λεπτά που αγωνίστηκε ήταν ο Σωτήρης Στραβοδήμος. Από τον Αχελώο πολύ καλός ήταν ο Κώστας Προβίδας, όμως εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο νεαρός Λάμπρος Πεσλής βοηθώντας σημαντικά την ομάδα του να πάρει το βαθμό.

Κόρνερ του Φώτη Κορομηλά ο Φραγκούλης δεν έπιασε καλά την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε άουτ.
12΄ Κόρνερ του Φώτη Κορομηλά ο Προβίδας απομακρύνει και η μπάλα φτάνει στο Στραβοδήμο που σουτάρει ψηλά άουτ.
13΄ Ο Καλογεράκης κάνει την προσπάθεια και πασάρει στο Μικρόπουλο, που μέσα από την περιοχή σουτάρει με τη μπάλα να φεύγει πάνω από το δοκάρι.
29΄ Ο Τουρλίδας βάζει την κόντρα και η μπάλα φτάνει στο Φραγκούλη που σουτάρει μέσα από την περιοχή και διώχνει ενστικτωδώς ο Μπότας.
30΄ Γκολ. Συρτή σέντρα του Στραβοδήμου από δεξιά ο Μικρόπουλος στο πρώτο δοκάρι κάνει την προβολή με τη μπάλα να κοντράρει και με δεύτερη προσπάθεια ο ίδιος παίκτης με σουτ από πλάγια στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1 - 0.
33΄ Ο Στραβοδήμος παίρνει τη μπάλα με κεφαλιά και βρίσκεται στο έδαφος από μαρκάρισμα του Δερβίση με τους γηπεδούχους να φωνάζουν για πέναλτι και το Ντζάνη να δίνει συνέχεια στο παιχνίδι.
43΄ Φάουλ του Ανδρεάκη ο Αποστόλης Μπούτιβας από καλή θέση έπιασε την κεφαλιά, με τη μπάλα να περνάει άουτ.
47΄ Σουτ του Φράγκου η μπάλα έφυγε άουτ.
51΄ Σουτ του Αλεξάκη από καλή θέση η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.
67΄ Οι φιλοξενούμενοι ζητάνε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Καραχάλιου στο Λάμπρο Ζαλοκώστα.
69΄ Γκολ. Εκτέλεση κόρνερ του Δερβίση ο Μαυρούλιας δεν υπολογίζει την πορεία της μπάλας που καταλήγει στα δίχτυα για το 1 - 1. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα πως κακώς δόθηκε κόρνερ και η μπάλα πέρασε εκτός από παίκτη του Αχελώου.
83΄ Αντεπίθεση με Καντάνη και Αντωνόπουλο και γύρισμα στον Ανδρεάκη που από καλή θέση πλάσαρε άουτ.

Α.Ο. ΡΗΓΑΝΑ (Βαλάντης Ζώης): Μαυρούλιας, Καλογεράκης, Κάππας, Κορομηλάς Φ., Κουρσάρης (37΄ λ.τ. Κωστής), Καραχάλιος, Στραβοδήμος (57΄ Κορομηλάς Α.), Ζαχαράκης, Τουρλίδας (77΄ Αυγέρης), Φραγκούλης (87΄ Φάτσαλης), Μικρόπουλος.

ΑΧΕΛΩΟΣ ΑΓΓΕΛΟΚΑΣΤΡΟΥ (Θόδωρος Λαυράνος): Μπότας, Σαγάνας Γ. (64΄ Καντάνης), Δερβίσης, Αλεξάκης, Τσιλιπάνος Σ., Προβίδας, Πεσλής Λ. (89΄ Πεσλής Κ.), Ζαλοκώστας Λ., Ανδρεάκης, Μπούτιβας Α. (84΄ Καλοκαίρης Ν.), Φράγκος (54΄ Αντωνόπουλος).