Ξανάπιασε τριάδα η Ένωση

Στο βοηθητικό του ΔΑΚ Αγρινίου η τυπικά φιλοξενούμενη Α.Ε. Αγίου Δημητρίου κέρδισε με 2 - 1 τον Αστέρα Καμαρούλας.

Το αποτέλεσμα αυτό έφερε την ομάδα του Άγγελου Πανέτα στην 3η θέση με 26 βαθμούς, ενώ ο Αστέρας έμεινε στην 7η θέση με 18 βαθμούς.
Στο πρώτο ημίχρονο η Ένωση ήταν πολύ καλύτερη, δημιούργησε ευκαιρίες με κύριο εκφραστή το Λαμπρακόπουλο και έφτασε στο γκολ στο 22ο λεπτό με σκόρερ τον Κώστα Κωστακιώτη. Στο δεύτερο μέρος οι τυπικά γηπεδούχοι πήραν μέτρα στο γήπεδο, ισοφάρισαν στο 60΄ με το Ντόκα και έχασαν σημαντική ευκαιρία με τον Αριστόπουλο στο 70΄. Τα τελευταία λεπτά του αγώνα ανήκαν ολοκληρωτικά στην Ένωση που αρχικά έχασε μεγάλες ευκαιρίες με το Χρήστο Κυτούγια στο 86΄ και τον Αλομπισάτ στο 89΄ και έφτασε στη νίκη με γκολ που σημείωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Πανταζή με κάθετη πάσα έβγαλε τον Κωστακιώτη απέναντι στο Μορβάν με τον έμπειρο επιθετικό να "τσιμπάει" τη μπάλα και να ανατρέπεται από τον τερματοφύλακα του Αστέρα με τον Τσοπλάκο να δίνει το πέναλτι. Ο Κωστακιώτης ευστόχησε στην εκτέλεση και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με το τελικό 1 - 2.

15΄ Σέντρα του Κουτρομάνου από δεξιά κεφαλιά του Λαμπρακόπουλου η μπάλα πάνω από το δοκάρι.
22΄ Γκολ. Ο Χρήστος Κυτούγιας με προβολή "τσιμπάει" τη μπάλα στον Κωστακιώτη, που από το ύψος του πέναλτι σουτάρει στα δίχτυα κάνοντας το 0 - 1.
24΄ Σουτ του Λαμπρακόπουλου από το ύψος του πέναλτι κοντράρει και η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι σε κόρνερ.
45΄ Φάουλ του Μπαμπάτσικου από αριστερά κεφαλιά του Λαμπρακόπουλου από το ύψος της μικρής περιοχής η μπάλα περνάει άουτ.
60΄ Γκολ. Ύστερα από συνεχόμενα κόρνερ η μπάλα φτάνει έξω από την περιοχή στο Ντόκα που κάνει το σουτ και παρά την προσπάθεια του Φρούτζου η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα για το 1 - 1.
70΄ Φάουλ του Ντόκα από αριστερά κεφαλιά πάσα του Γρηγορόπουλου στον Αριστόπουλο που από κοντά και πλάγια σουτάρει παράλληλα στην εστία.
86΄ Αντεπίθεση από δεξιά με το Χρήστο Κυτούγια που κάνει το συρτό σουτ ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μορβάν
89΄ Χρήστος Κυτούγιας και Κωστακιώτης συνδυάζονται με τον πρώτο να πασάρει στον Αλομπισάτ που μόνος του απέναντι από το Μορβάν σουτάρει και αποκρούει ο τερματοφύλακας του Αστέρα.
91΄ Γκολ. Κάθετη του Πανταζή στον Κωστακιώτη που "τσιμπάει" τη μπάλα με το Μορβάν να τον ανατρέπει και τον Τσοπλάκο να υποδεικνύει πέναλτι. Το εκτελεί ο Κωστακιώτης και διαμορφώνει το τελικό 1 - 2.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ (Πάνος Βραχωρίτης): Μορβάν, Αριστόπουλος Ι., Γρηγορόπουλος, Τσακανίκας, Γιώτης, Παναγιωτόπουλος, Τρομπούκης (32΄ Καπέλης), Λαΐνας, Κορέτσης (79΄ Κουκουγιάννης), Σταθοχρηστόπουλος (81΄ Άκυρος), Ντόκας (87΄ Πλαστήρας).

Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Άγγελος Πανέτας): Φρούτζος, Κουτρομάνος, Μπαλωμένος, Κυτούγιας Δ., Σχίζας, Μπαμπάτσικος, Πανταζή, Λαμπρακόπουλος, Κουτσομπίνας (46΄ Αλομπισάτ), Κυτούγιας Χ. (93΄ Σκέβας), Κωστακιώτης (93΄ Αριστόπουλος Ε.).