Φιλική πεντάρα για το Χρυσό Αστέρα Παντάνασσας

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο Καραπαππά ο Χρυσός Αστέρας Παντάνασσας κέρδισε με 5 - 1 τον Αστέρα Αγρινίου.

Η ομάδα του Γιώργου Αρμύρα έδειξε σε ένα ακόμα φιλικό καλή εικόνα απέναντι στον Αστέρα, που ήταν άτυχος με τους παίκτες του να σημαδεύουν τρεις φορές το δοκάρι.
Στο ξεκίνημα του αγώνα οι γηπεδούχοι είχαν το πρώτο δοκάρι και στη συνέχεια του ημιχρόνου οι παίκτες της ομάδας της Παντάνασσας σημείωσαν τρία τέρματα. Στο 15΄ ο Βασίλης Γιαννακάς με εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ. Στο 32ο λεπτό ο Κρανιάς σημείωσε το δεύτερο τέρμα του Χρυσού Αστέρα και στο 40΄ ο Καραγιώργος έκανε το 0 - 3 που ήταν το σκορ ημιχρόνου.
Στο 51΄ και στο 53΄ οι γηπεδούχοι είχαν δύο ακόμα δοκάρια και στο 63΄ ο Πατσέας μείωσε σε 1 - 3. Στο 75΄ ο Σούτας με εκτέλεση φάουλ σημείωσε το τέταρτο γκολ του Χρυσού Αστέρα και το τελικό 1 - 5 διαμόρφωσε στο 78΄ με πλασέ ο Γιάννης Αρμύρας.