Μοιράστηκαν βαθμούς

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΝΑ ο Αστέρας Καμαρούλας και η ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου έμειναν στο ισόπαλο 0 - 0.

Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά με τους τυπικά γηπεδούχους να έχουν καλύτερες στιγμές στο παιχνίδι, αλλά να μην τα καταφέρνουν στην τελική προσπάθεια.
Ο Αστέρας μπήκε καλύτερα και έχασε μεγάλη ευκαιρία στα πρώτα λεπτά με πλασέ του Κορέτση που έδιωξε με τα πόδια ο Μπαλάσκας. Με τη συμπλήρωση 15 λεπτών στον αγώνα ο Τηλιγάδας από κοντά δεν κατάφερε να βρει τη μπάλα και να απειλήσει. Μετά το 30ο λεπτό η ΑΕΚ ισορρόπησε και είχε μια καλή στιγμή με τον Αντωνόπουλο.
Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Αστέρα είχαν καλύτερη εικόνα και έχασαν ευκαιρίες με κεφαλιά του Δήμου στο 67΄ και σουτ του Σαμψώνα στο 84΄ με τη μπάλα να καταλήγει και στις δύο περιπτώσεις άουτ. Στο 82΄ οι τυπικά φιλοξενούμενοι είχαν ευκαιρία με σουτ του Αυγέρη που πέρασε άουτ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ (Πάνος Βραχωρίτης): Παπαθανασόπουλος, Αριστόπουλος, Νιτσάκης, Τσακανίκας, Γιώτης, Νταλιάνης, Σαμψώνας, Κουκουγιάννης (78΄ Τρομπούκης), Δήμος, Τηλιγάδας (90΄ Σταθοχρηστόπουλος Α.), Κορέτσης (88΄ Ανάστος).

ΑΕΚ ΑΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Αρτέμης Ροδίτης): Μπαλάσκας, Μπουκουβάλας, Καπετανάκης, Ξανθόπουλος, Χολιασμένος, Μαντόγλου, Πλιάτσικας (57΄ Τσέπας), Αντωνόπουλος, Κρανιάς, Ρήγας (65΄ Αυγέρης), Νικολόπουλος.