Έκανε τα εύκολα δύσκολα, αλλά πήρε το "τρίποντο" η ΑΕΚ

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΝΑ πέτυχε η ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου που επικράτησε στην έδρα της του Χρυσού Αστέρα Παντάνασσας με σκορ 3 - 2.

Η ομάδα του Αρτέμη Ροδίτη προηγήθηκε με 3 - 0 στο 54ο λεπτό, όμως οι φιλοξενούμενοι μείωσαν λίγο πριν το φινάλε, χωρίς όμως να καταφέρουν να κερδίσουν κάτι από το ματς.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα, κράτησαν αρκετά τη μπάλα και προηγήθηκαν στο 28ο λεπτό με τον Πέτρο Κρανιά. Στη συνέχεια διατήρησαν την κατοχή της μπάλας και δημιούργησαν προϋποθέσεις ευκαιριών, με το 1 - 0 να παραμένει στο ημίχρονο.
Με το "καλημέρα" στο δεύτερο ημίχρονο ο Λευτέρης Ξανθόπουλος με κεφαλιά έκανε το 2 - 0 και στο 54΄ με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Πέτρου Κρανιά έγινε το 3 - 0. Κάπου εκεί οι παίκτες της ΑΕΚ φάνηκαν να "ρίχνουν στροφές" και οι φιλοξενούμενοι έψαχναν τον τρόπο να "ξαναμπούν" στο παιχνίδι. Ο Ανδρέας Κρανιάς με σουτ που κόντραρε και αιφνιδίασε το Μπαλάσκα μείωσε σε 3 - 1 στο 69΄ και στο 86΄ ο Γιαννακάς με τρομερό σουτ στο αριστερό "Γ" έκανε το 3 - 2 στο 86΄. Στα λεπτά που απέμεναν η ΑΕΚ κράτησε καλά στην άμυνα, δεν απειλήθηκε και πήρε τη νίκη.

Γέμισμα του Ξανθόπουλου ο Τσέπας πλάσαρε, αλλά ο Πριτσούλης έκλεισε καλά και απέκρουσε.
19΄ Πάσα του Ανδρέα Κρανιά στο Γιάννη Αρμύρα που έκανε το φαλτσαριστό σουτ με τη μπάλα να περνάει άουτ.
21΄ Σέντρα του Μπουκουβάλα από δεξιά ο Ρήγας έπιασε την κεφαλιά που πέρασε παράλληλα από την εστία.
28΄ Γκολ. Σέντρα του Μακρή από αριστερά ο Πέτρος Κρανιάς πλασάρει, η μπάλα κοντράρει στον Κουτσιαύτη και ξαναφτάνει στον Κρανιά που με πλασέ κάνει το 1 - 0.
32΄ Σέντρα του Πέτρου Κρανιά από δεξιά ο Πριτσούλης δε συγκράτησε τη μπάλα που έφτασε στον Τσέπα ο οποίος δεν έπιασε καλά το σουτ και απομάκρυναν οι αμυντικοί.
38΄ Φάουλ του Ανδρέα Κρανιά απέκρουσε εύκολα ο Μπαλάσκας.
41΄ Γέμισμα του Ρήγα από δεξιά ο Τσέπας έκανε το σουτ και απέκρουσε ο Πριτσούλης.
46΄ Γκολ. Εκτέλεση φάουλ του Μακρή ο Ξανθόπουλος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2 - 0.
54΄ Γκολ. Γέμισμα του Κατσιμπίνη στον Πέτρο Κρανιά που βγήκε απέναντι στον Πριτσούλη έκανε το πλασέ που έδιωξε αρχικά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων και στην επαναφορά ο Κρανιάς με πλασέ σε κενή εστία έκανε το 3 - 0.
62΄ Ο Μακρής με μακρινό σουτ προσπαθεί να αιφνιδιάσει τον Πριτσούλη και η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.
66΄ Σουτ του Γιάννη Αρμύρα από αριστερά μέσα στην περιοχή απέκρουσε ο Μπαλάσκας.
69΄ Γκολ. Σουτ του Ανδρέα Κρανιά η μπάλα κόντραρε και αιφνιδιάζοντας το Μπαλάσκα κατέληξε στα δίχτυα για το 3 - 1.
84΄ Πάσα του Γιάννη Αρμύρα στο Γιάννη Δρόσο που μέσα στην περιοχή καθυστέρησε και τον έκλεισαν οι αντίπαλοι αμυντικοί.
86΄ Γκολ. Ο Γιαννακάς με τρομερό σουτ στέλνει τη μπάλα στο αριστερό "Γ" του Μπαλάσκα μειώνοντας σε 3 - 2.

ΑΕΚ ΑΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (Αρτέμης Ροδίτης): Μπαλάσκας Τ., Μπουκουβάλας, Καπετανάκης, Ξανθόπουλος (69΄ Πελέκης), Χολιασμένος, Μπαλάσκας Σ., Τσέπας (52΄ Κατσιμπίνης), Πλιάτσικας, Κρανιάς Π. (63΄ Αυγέρης), Ρήγας (59΄ Προδρομίτης), Μακρής.

ΧΡΥΣΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑΣ (Γιώργος Αρμύρας): Πριτσούλης, Ρέθι, Κουτσιαύτης (47΄ Κλέιντι), Κουμάσης (55΄ Γιαννακάς), Δρόσος Ι., Καγιάντζας, Στριμμένος (66΄ Κωνσταντόπουλος), Δρόσος Γ., Αρμύρας Ι., Κρανιάς Α., Αρμύρας Δ.