Στην Ένωση το ντέρμπι

Η Α.Ε. Αγίου Δημητρίου ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΝΑ κερδίζοντας με 3 - 0 στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου τον Α.Ο. Ρηγανά.

Η ομάδα του Θόδωρου Μουχάνη σημείωσε τρία τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο και πλησίασε στον ένα βαθμό τον πρωτοπόρο Α.Ο. Ρηγανά.
Οι δύο ομάδες είχαν καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο, όμως το 0 - 0 παρέμεινε. Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ του Στεργίου, όμως η συνέχεια ανήκε στην Ένωση. Ο Κατσαβοχρήστος στο 63΄ άνοιξε το σκορ και οκτώ λεπτά αργότερα με αυτογκόλ του Τσάμη έγινε το 2 - 0. Το τελικό 3 - 0 διαμόρφωσε με δυνατό σουτ στο 86΄ ο Πάνος Μουχάνης.

Πλασέ του Φάτσαλη από αριστερά έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Σπυρόπουλος.
17΄ Δυνατό σουτ του Καλογεράκη απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Ζώης.
18΄ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Στεργίου στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
25΄ Τετ α τετ του Κατσαβοχρήστου που έκανε το πλασέ και απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Σπυρόπουλος.
28΄ Κόρνερ του Τσάμη κεφαλιά του Κωστή η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
30΄ Εκτέλεση φάουλ του Πάνου Μουχάνη ο Μπουλιέρης πήρε την κεφαλιά, με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.
44΄ Σέντρα του Πελεκάνου από αριστερά κεφαλιά του Τσάμη μπάλα πέρασε άουτ.
45΄ Δυνατό σουτ του Κατσαβοχρήστου η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι.
47΄ Εκτέλεση φάουλ του Στεργίου η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
63΄ Γκολ. Ο Κατσαβοχρήστος βγαίνει απέναντι στο Σπυρόπουλο και με πλασέ ανοίγει το σκορ.
65΄ Τετ α τετ του Φάτσαλη που πλάσαρε άουτ.
71΄ Γκολ. Κόρνερ του Πάνου Μουχάνη ο Κατσαβοχρήστος με τον Τσάμη μπαίνουν στην πορεία της μπάλας, που καταλήγει στα δίχτυα από τον παίκτη του Ρηγανά.
72΄ Παράλληλη σέντρα του Κωστακιώτη δύο παίκτες της Ένωσης κινήθηκαν, αλλά δε βρήκαν τη μπάλα για να την σπρώξουν στα δίχτυα.
81΄ Σέντρα του Καλογεράκη στη μικρή περιοχή ο Τσάμης δεν πρόλαβε τη μπάλα και ο Ζώης μπλόκαρε.
86΄ Γκολ. Ο Πάνος Μουχάνης με δυνατό σουτ στέλνει τη μπάλα στο "Γ" της εστίας του Σπυρόπουλου κάνοντας το τελικό 3 - 0.

Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Θόδωρος Μουχάνης): Ζώης, Καλοκαίρης, Μπαμπάτσικος (88΄ Κουτρομάνος), Παναγιωτόπουλος (89΄ Μουστάκας), Στεφανόπουλος, Μπουλιέρης, Φάτσαλης (85΄ Βελέντζας), Μουχάνης Π., Κατσαβοχρήστος (80΄ Μουχάνης Ε.), Κωστακιώτης, Ζώγας.

Α.Ο. ΡΗΓΑΝΑ (Βαγγέλης Κοτρότσος): Σπυρόπουλος, Κωστόπουλος, Στεργίου, Μπαρτσιώκας, Κωστής (68΄ Καραγιάννης), Τύμπας (67΄ Αθανασίου), Σαγάνας, Καραχάλιος, Πελεκάνος, Τσάμης, Καλογεράκης (81΄ Τσιμπούκας).