Έπιασε κορυφή ο Αστέρας Καμαρούλας

Στην κορυφή της βαθμολογίας του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΝΑ ανέβηκε ο Αστέρας Καμαρούλας, που κέρδισε στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου τον Κεραυνό Ποταμούλας με 1 - 0.

Το αποτέλεσμα αυτό έφερε την ομάδα του Πάνου Βραχωρίτη στους 16 βαθμούς έναντι 14 του δεύτερου Α.Ο. Ρηγανά, που έχει όμως αγώνα λιγότερο.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο πρώτο 20λεπτο, όμως δεν κατάφεραν να απειλήσουν την εστία του Αστέρα. Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών οι γηπεδούχοι είχαν μια καλή στιγμή με πλασέ του Δήμου μετά από κάθετη πάσα του Πετρονικολού, που απέκρουσε ο Καντάνης. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες του Αστέρα πήραν μέτρα στο γήπεδο, όμως στην καλύτερή τους ευκαιρία ο Καντάνης απέκρουσε με διπλή προσπάθεια τη μπάλα στο φάουλ του Σαμψώνα και το 0 - 0 παρέμεινε στο ημίχρονο.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο δεύτερο μέρος και απείλησαν στο 53΄ με σουτ του Νικολόπουλου που κόντραρε και πέρασε κόρνερ και στο 56΄ με κεφαλιά του Πετρονικολού μετά από εκτέλεση φάουλ του Σαμψώνα, που η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 60΄ μετά από πάσα του Σαμψώνα ο Νικολόπουλος πήρε τη μπάλα με τακουνάκι και με πλασέ νίκησε τον Καντάνη κάνοντας το 1 - 0. Τα πράγματα για τον Κεραυνό έγιναν πιο δύσκολα στο 67΄ όταν ο Καππής αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρία. Στο 76΄ σε σουτ του Ξευγένη η μπάλα έφυγε άουτ, στο 80΄ ο Παπαθανασόπουλος απέκρουσε το σουτ του Μπαρλίκα και το 1 - 0 παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του Λιόνα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ (Πάνος Βραχωρίτης): Παπαθανασόπουλος, Αριστόπουλος, Πίτλιγγερ, Τσακανίκας (79΄ Παναγιωτόπουλος), Γιώτης, Νταλιάνης, Σαμψώνας Π., Πετρονικολός, Δήμος (62΄ Κορέτσης), Κουκουγιάννης (71΄ Καπέλης), Σταθοχρηστόπουλος (51΄ Νικολόπουλος).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΟΤΑΜΟΥΛΑΣ (Άρης Ξευγένης): Καντάνης, Τηγανίτας Δ., Τηγανίτας Α., Κωστάκης, Αγγελής (66΄ Μπουσδούνης), Λυμπερίδης (81΄ Μάντζος), Κοντογιάννης (55΄ Μπαρλίκας), Σωτηρίου Θ., Καππής, Σωτηρίου Γ. (61΄ Ξευγένης), Σοφρώνης.