Στο κόλπο της τετράδας

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Χρυσός Αστέρας Παντάνασσας που επιβλήθηκε εκτός έδρας της πρωτοπόρου του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΝΑ Α.Ε. Αγίου Δημητρίου με σκορ 1 - 3.

Το αποτέλεσμα αυτό έφερε την ομάδα του Πάνου Ξανθόπουλου στους 17 βαθμούς, δύο λιγότερους από τη Δάφνη Μεγάλης Χώρας που βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας, μία εβδομάδα πριν το μεταξύ τους παιχνίδι στην Παντάνασσα. Η Ένωση παρά την ήττα παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 25 βαθμούς, δύο περισσότερους από τον Α.Ο. Ρηγανά και τον Αστέρα Καμαρούλας.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλά στημένοι στην άμυνα και στο 23ο λεπτό πήραν προβάδισμα στο σκορ. Ο Σέρτζιο Μούτσα έκανε το γύρισμα, οι αμυντικοί δεν απομάκρυναν και ο Κουμάσης με σουτ από το ύψος του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0 - 1. Ο Ζώης απέκρουσε το σουτ του Μούτσα λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου και το 0 - 1 παρέμεινε.
Στο 51΄ ο Ζαφείρης Μπουλιέρης με κοντινό πλασέ ισοφάρισε. Η Ένωση πίεσε, όμως στο 68΄ ο Καγιάντζας βγήκε στην αντεπίθεση και με διαγώνιο σουτ έξω από την περιοχή έδωσε ξανά προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Έντεκα λεπτά αργότερα ο Καραγιώργος βγήκε σε αντεπίθεση και με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 1 - 3. Στο 84΄ η Ένωση είχε την ευκαιρία να "ξαναμπεί" στο παιχνίδι, όμως η μπάλα σε εκτέλεση φάουλ του Πάνου Μουχάνη κατέληξε στο δοκάρι και το 1 - 3 παρέμεινε μέχρι το τελικό σφύριγμα του Δημήτρη Γκιάφη.

Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Θόδωρος Μουχάνης): Ζώης, Καλοκαίρης, Μπαμπάτσικος, Παναγιωτόπουλος (63΄ Τσοπανάς), Στεφανόπουλος, Μπουλιέρης, Φάτσαλης, Μουχάνης Π. (85΄ Μουχάνης Ε.), Ζώγας, Κυτούγιας (87΄ Βελέντζας), Κωστακιώτης.

ΧΡΥΣΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑΣ (Πάνος Ξανθόπουλος): Πριτσούλης, Ρέθι, Λιόκαυτος, Κουτσιαύτης, Σούτας, Λιμάτσι, Στριμμένος, Καγιάντζας, Κουμάσης (70΄ Κωνσταντόπουλος), Σέρτζιο Μούτσα (89΄ Νικολέτας), Καραγιώργος (88΄ Τακτικός).