Ισοπαλία χωρίς συνέπειες και τώρα μπαράζ

Ο Α.Ο. Ρηγανά είχε εξασφαλίσει από την προηγούμενη αγωνιστική την πρωτιά στο 2ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣΝΑ και στην τελευταία του υποχρέωση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος αναδείχτηκε ισόπαλος με 2 - 2 στη Μεγάλη Χώρα απέναντι στη Δάφνη.

Η ομάδα του Βαγγέλη Κοτρότσου τερμάτισε στην 1η θέση με 36 βαθμούς και περιμένει να μάθει τους αντιπάλους της στα μπαράζ, ενώ η Δάφνη έμεινε στην 5η θέση με 20 βαθμούς, όντας η μοναδική ομάδα που δεν ηττήθηκε από τον πρωτοπόρο Α.Ο. Ρηγανά.
Οι φιλοξενούμενοι παρατάχθηκαν με αρκετούς παίκτες από την Κ16 του Συλλόγου και προηγήθηκαν στο 43ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του εορτάζοντα Αχιλλέα Κωστή. Ο Γιόγιος στο 73΄ ισοφάρισε για τη Δάφνη και πέντε λεπτά αργότερα ο Δημήτρης Μολώνης έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του. Το τελικό 2 - 2 διαμόρφωσε στο 90ο λεπτό ο Δημήτρης Τζωρτζόπουλος, ενώ στις καθυστερήσεις ο Γιώτης έχασε μεγάλη ευκαιρία να χαρίσει τη νίκη στον Α.Ο. Ρηγανά.
Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του φιλάθλου της Δάφνης Μεγάλης Χώρας, Παύλου Αλεξανδράκη.

Σουτ του Δημήτρη Μολώνη από το ύψος της μικρής περιοχής απέκρουσε εντυπωσιακά ο Κοσμάς.
25΄ Ο Γιώτης φεύγει από αριστερά, κάνει το πλασέ και αποκρούει με υπερένταση ο Βασιλείου.
31΄ Σουτ του Μουλαρογιάννη η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
38΄ Σέντρα του Αριστόπουλου από δεξιά ο Μουσσές πήρε την κεφαλιά και απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Βασιλείου.
43΄ Γκολ. Ο Αριστόπουλος κερδίζει πέναλτι και ο Αχιλλέας Κωστής ευστοχεί στην εκτέλεση κάνοντας το 0 - 1.
53΄ Σουτ του Αριστόπουλου μπλόκαρε ο Βασιλείου.
73΄ Γκολ. Ο Γιόγιος με απευθείας εκτέλεση φάουλ κάνει το 1 - 1.
78΄ Γκολ. Φάουλ του Τασολάμπρου η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Δημήτρης Μολώνης με κεφαλιά κάνει το 2 - 1.
89΄ Εκτέλεση φάουλ του Τζωρτζόπουλου ο Κωστής πήρε την κεφαλιά και απέκρουσε ο Βασιλείου.
90΄ Γκολ. Σέντρα - σουτ του Τζωρτζόπουλου από δεξιά η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα για το 2 - 2.
92΄ Ο Γιώτης σε τετ α τετ με το Βασιλείου πλασάρει άουτ.

ΔΑΦΝΗ ΜΕΓΑΛΗΣ ΧΩΡΑΣ (Μάκης Συντζιρμάς): Βασιλείου, Νταλακούρας Α., Φεγγούλης, Μολώνης Π., Μουλαρογιάννης, Γιόγιος, Μολώνης Δ., Μολώνης Γ., Καρανταλής, Νταλακούρας Α., Τασολάμπρος.

Α.Ο. ΡΗΓΑΝΑ (Βαγγέλης Κοτρότσος): Κοσμάς, Κωστόπουλος, Αθανασίου, Σαγάνας, Κωστής, Βαγενάς (36΄ λ.τ. Τζωρτζόπουλος), Αριστόπουλος (60΄ Τύμπας), Τασούλης (77΄ Τσιάρας), Μουσσές (77΄ Πελεκάνος), Ζήσης, Γιώτης.