Φινάλε με νίκη για την Ένωση

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΝΑ η Α.Ε. Αγίου Δημητρίου, που επιβλήθηκε με 3 - 1 του Αστέρα Αγρινίου στο γήπεδο Καραπαππά.

Η ομάδα του Θόδωρου Μουχάνη έφτασε τους 31 βαθμούς και πλέον κοιτάζει τα μπαράζ, ενώ ο Αστέρας τερμάτισε στην 6η θέση με 18 βαθμούς.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 52ο λεπτό με γκολ του Βαγγέλη Μουχάνη. Οκτώ λεπτά αργότερα ο Φάτσαλης με σουτ έκανε το 0 - 2 και στο 66΄ ο Σταματελόπουλος με κεφαλιά μείωσε για τον Αστέρα. Το τελικό 1 - 3 διαμόρφωσε στο 78ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Ντίνος Φάτσαλης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Θανάσης Μουρτζιάπης): Ταμανίδης, Καραμάνος (46΄ Βασιλάρης), Παπαϊωάννου, Παπαβασιλείου, Τσιάκαλος, Σταματελόπουλος, Ζωγράφος (46΄ Λεχουρίτης), Σκέβας (70΄ Μαστρογιάννης), Αρκουμάνης, Σταυρόπουλος (82΄ Πατσέας), Κοκκώνης.

Α.Ε. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Θόδωρος Μουχάνης): Σαμαράς, Καλοκαίρης, Μπάνης, Καντερές, Τσοπανάς, Μπουλιέρης, Φάτσαλης (89΄ Μπαλωμένος Σ.), Μουχάνης Ε. (70΄ Κωστακιώτης), Βελέντζας, Μουχάνης Π. (86΄ Μπαλωμένος Θ.), Ζώγας.