Με το "δεξί" στα μπαράζ ο Αστέρας Καμαρούλας

Με το "δεξί" μπήκε στα μπαράζ ανόδου ο Αστέρας Καμαρούλας, που κέρδισε εκτός έδρας τον ΠΑΣ Πυραμίς Σαρδινίων με σκορ 4 - 0.

Η ομάδα του Πάνου Βραχωρίτη πέτυχε και τα τέσσερα τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο και παρέμεινε σε απόσταση δύο βαθμών από τον πρωτοπόρο του 6ου Ομίλου Νέο Αμφίλοχο.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη καλή τους στιγμή στο 1ο λεπτό με το Σαμψώνα να κάνει το σουτ και τη μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ. Η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο επόμενο λεπτό με τον Τσακανίκα να διώχνει τη μπάλα σε κόρνερ σε σουτ του Παπανίκου. Στο 28΄ ο Παπαθανασόπουλος έδιωξε τη μπάλα σε κοντινή κεφαλιά του Μπιστιντζάνου και στο 37΄ ο Δήμος με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα άουτ. Στο 42΄ οι γηπεδούχοι είχαν την καλύτερη ευκαιρία τους όταν σε σουτ του Παπανίκου έξω από την περιοχή, ο Παπαθανασόπουλος βρήκε τη μπάλα η οποία κατέληξε στο δοκάρι.
Ο Αστέρας πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 53ο λεπτό με κεφαλιά του Δήμου μέσα από τη μικρή περιοχή μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σαμψώνα. Έξι λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Κουκουγιάννη έκανε το 0 - 2. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν και στο 79΄ ο Φίλιππος Πετρονικολός έκανε ατομική προσπάθεια και με σουτ σημείωσε το τρίτο τέρμα του Αστέρα. Στο 90ο λεπτό ο Κορέτσης με κοντινό σουτ μετά από πάσα του Πετρονικολού διαμόρφωσε το τελικό 0 - 4.

ΠΥΡΑΜΙΣ ΣΑΡΔΙΝΙΩΝ: Φωλιάς, Βλάχος Αν., Μπιστιντζάνος Χ., Φονιάς, Μπερερής, Μπιστιντζάνος Α., Παπανίκος, Γιώτης (63΄ Φασιανός), Βλάχος Β. (80΄ Σαφάκας), Βλάχος Α., Παπαχαραλάμπους.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ (Πάνος Βραχωρίτης): Παπαθανασόπουλος, Αριστόπουλος, Νιτσάκης, Τσακανίκας, Γιώτης, Παναγιωτόπουλος, Σαμψώνας (83΄ Νταλιάνης), Πετρονικολός, Δήμος (66΄ Κορέτσης), Κουκουγιάννης (64΄ Νικολόπουλος), Σελιμάς (70΄ Γκουρνέλος).