Αστέρας κορυφής

Στην κορυφή της βαθμολογίας του 6ου Ομίλου των play - off της Β΄ Κατηγορίας ανέβηκε ο Αστέρας Καμαρούλας, που κέρδισε στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου με 1 - 0 το Νέο Αμφίλοχο.

Η ομάδα του Πάνου Βραχωρίτη πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση, περιόρισε σε μεγάλο βαθμό τον αντίπαλό της και με γκολ του Φίλιππου Πετρονικολού στο 49ο λεπτό πήρε τη νίκη, που την έφερε στους 8 βαθμούς, έναν περισσότερο από το Νέο Αμφίλοχο.
Οι γηπεδούχοι έχασαν διπλή ευκαιρία στο 2ο μόλις λεπτό με τον Ανδρέα Ρόκκο να απομακρύνει σε προσπάθειες του Δήμου αρχικά και του Πετρονικολού στη συνέχεια. Μετά το 20ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι πήραν μέτρα στο γήπεδο, όμως οι παίκτες του Αστέρα είχαν καλή αμυντική λειτουργία και περιόρισαν τους κινδύνους. Στο 37΄ σε μακρινό σουτ του Δράκου ο Παπαθανασόπουλος έδιωξε και λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου η ομάδα της Αμφιλοχίας έχασε την καλύτερη ευκαιρία της στον αγώνα. Όλα ξεκίνησαν από απομάκρυνση σε εκτέλεση κόρνερ των γηπεδούχων με τον Αυγέρη να πασάρει στο Στραβοδήμο, που έδωσε στον Καμμένο, ο οποίος έκανε το σουτ και ο Παπαθανασόπουλος με εκπληκτική επέμβαση έδιωξε σε κόρνερ.
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ για τους γηπεδούχους. Ο Σαμψώνας εκτέλεσε φάουλ και ο Φίλιππος Πετρονικολός με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1 - 0. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, όμως ο Αστέρας ήταν εξαιρετικός αμυντικά, απειλήθηκε ελάχιστα, ενώ στα τελευταία λεπτά αν οι παίκτες του ήταν λίγο πιο προσεκτικοί στην τελική πάσα θα μπορούσαν να δημιουργήσουν μεγάλους κινδύνους. Το τελικό σφύριγμα του Γκιάφη, που ήταν εξαιρετικός σε ένα παιχνίδι με δύσκολες φάσεις διαιτητικά, βρήκε τους παίκτες και τους ανθρώπους του Αστέρα να πανηγυρίζουν ένα σημαντικό "τρίποντο", το οποίο δημιουργεί άλλα δεδομένα στον Όμιλο.

Λάθος γύρισμα του Αλέξη Ρόκκου ο Δήμος πρόλαβε και πλάσαρε, ο Ανδρέας Ρόκκος έδιωξε και στην επαναφορά ο Πετρονικολός έκανε το σουτ και έδιωξε ξανά ο Ανδρέας Ρόκκος.
32΄ Σέντρα του Αριστόπουλου από δεξιά ο Ταμπάκης πήρε την κεφαλιά, με τη μπάλα να περνάει άουτ.
37΄ Σουτ του Δράκου έδιωξε ο Παπαθανασόπουλος.
43΄ Σε αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους ο Στραβοδήμος πασάρει στον Καμμένο, που κάνει το σουτ και ο Παπαθανασόπουλος με εκπληκτική επέμβαση διώχνει σε κόρνερ.
49΄ Γκολ. Εκτέλεση φάουλ του Σαμψώνα ο Πετρονικολός πήρε την κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 - 0.
62΄ Ατομική ενέργεια και σουτ του Παπανίκου η μπάλα κόντραρε και μάζεψε ο Παπαθανασόπουλος.
62΄ Σουτ του Στραβοδήμου από δεξιά μέσα στην περιοχή έδιωξε ο Παπαθανασόπουλος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ (Πάνος Βραχωρίτης): Παπαθανασόπουλος, Αριστόπουλος, Νιτσάκης, Τσακανίκας, Γιώτης, Παναγιωτόπουλος, Σαμψώνας, Πετρονικολός (79΄ Γκουρνέλος), Δήμος (84΄ Κορέτσης), Κουκουγιάννης (61΄ Νικολόπουλος), Ταμπάκης (72΄ Νταλιάνης).

ΝΕΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ (Κώστας Λιανός): Ρόκκος Αν., Κυρόσιμος, Προδρομίτης (88΄ Δούγιος), Ρόκκος Αλ., Μπουμπούλης, Κόκκαλης, Καμμένος, Δράκος, Σαφάκας (58΄ Παπανίκος), Στραβοδήμος, Αυγέρης.