Διπλασίασε τις νίκες της η Δάφνη Μεγάλης Χώρας

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΝΑ πέτυχε η Δάφνη Μεγάλης Χώρας κερδίζοντας με 3 - 1 τον Α.Ο. Αρχοντοχωρίου.

Με το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα του Μόρις Τσίβιτς έφτασε τους 6 βαθμούς, ενώ ο Α.Ο. Αρχοντοχωρίου δεν έχει βαθμό.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 9ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Νταλακούρα και στο 40ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι, που ένα λεπτό νωρίτερα είχαν δοκάρι, ισοφάρισαν με πέναλτι του Μπλάνη. Τη νίκη στη Δάφνη με το τελικό 3 - 1 χάρισε ο Τάτσης σημειώνοντας δύο τέρματα στο 65ο και στο 76ο λεπτό.

9′ Γκολ. Κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι από τον Αλομπισάτ, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Κρίθυμου και ο διαιτητής Γεωργίου δίνει πέναλτι. Το εκτελεί ο Νταλακούρας και ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.
17′ Κόρνερ του Χασιώτη κεφαλιά από τον Π. Μολώνη και ο Μπουμπούλης διώχνει δύσκολα.
22′ Σουτ του Κρίθυμου μέσα από την περιοχή ο Βασιλείου μπλοκάρει τη μπάλα με διπλή προσπάθεια.
27′ Λάθος του Ζήση το εκμεταλλεύεται ο Τάτσης αλλά το σουτ που κάνει περνάει άουτ.
34′ Σουτ του Καϋμενάκη η μπάλα άουτ.
35′ Σουτ του Αλομπισάτ μπλοκάρει ο Μπουμπούλης.
39′ Αντεπίθεση από δεξιά με τον Καρκάση που βγάζει και τη σέντρα με τον προωθημένο Μ. Πεταλιά να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
40′ Γκολ. Ατομική προσπάθεια του Καϋμενάκη που προσπαθεί να περάσει τη μπάλα από το Γιόγιο, αυτή βρίσκει στο χέρι του και ο διαιτητής Γεωργίου δίνει πέναλτι. Το εκτελεί ο Μπλάνης και ισοφαρίζει.
44′ Καλό σουτ από το Χασιώτη η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.
45′ Σουτ του Κανιώτη από το σημείο του πέναλτι η μπάλα καταλήγει άουτ.
54′ Σουτ από πλάγια του Μπλάνη αποκρούει δύσκολα ο Βασιλείου.
58′ Ο Τάτσης τετ α τετ με το Μπουμπούλη πλασάρει και στέλνει τη μπάλα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.
64′ Ο Γ. Μολώνης στρώνει στον Τάτση που πιάνει το σουτ και η μπάλα φεύγει άουτ.
65′ Γκολ. Ο Γ. Χασιώτης δοκιμάζει το σουτ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, στην πορεία της μπάλας ο Τάτσης την κερδίζει και με νέο σουτ την στέλνει στα δίχτυα για το 2-1. Στη φάση αυτή οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον πρώτο βοηθό Ξύστρα, καθώς θεώρησαν ότι ο σκόρερ ήταν σε θέση οφσάιντ.
76′ Γκολ. Συρτή σέντρα από το Γ. Μολώνη, ο Τάτσης κάνει το πλασέ και η μπάλα παρά την προσπάθεια του Μπουμπούλη που την βρίσκει καταλήγει στα δίχτυα για το τελικό 3-1.
87′ Σουτ του Νταλακούρα δύσκολη απόκρουση του Μπουμπούλη σε κόρνερ.

ΔΑΦΝΗ ΜΕΓΑΛΗΣ ΧΩΡΑΣ (Μόρις Τσίβιτς): Βασιλείου (82′ Καρατζένης), Καλογεράκης, Χασιώτης (87′ Τασολάμπρος), Μολώνης Π., Γιόγιος, Νταλακούρας, Μουλαρογιάννης, Φεγγούλης, Τάτσης (80′ Τσακαρδάνος), Μολώνης Γ., Αλομπισάτ (60′ Κοτσώρης).

Α.Ο. ΑΡΧΟΝΤΟΧΩΡΙΟΥ (Κώστας Κανιώτης): Μπουμπούλης, Πεταλιάς Ν. (67′ Καλλιμάνης), Πεταλιάς Μ., Ζήσης, Καϋμενάκης, Κρίθυμος, Κανιώτης, Καρκάσης, Τσακάλης (75′ Πιτσινέλης), Μπλάνης, Αποστολάκης.

πηγή: agrinio24.com