Ασταμάτητος ο Αμβρακικός

Την τέταρτη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας πέτυχε ο Αμβρακικός Λουτρού.

Η ομάδα του Κώστα Λιανού κέρδισε στην έδρα της με 3 - 1 την Αναγέννηση Στάνου και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας με 12 βαθμούς.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 7ο λεπτό με γκολ του Πάνου Τσιούνη και στο 35΄ ο Σπανός έκανε το 2 - 0. Η Αναγέννηση μείωσε στο 37΄ με γκολ του Μάνθου και το 2 - 1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Το τελικό 3 - 1 διαμόρφωσε στο 50ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Πάνος Τσιούνης.
Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Επαμεινώνδα Θώμου, ενώ ο πρόεδρος του Αμβρακικού Λουτρού τίμησε τον πρώην παίκτη του Αμβρακικού και νυν της Αναγέννησης, Χρύσο Καρακώστα προσφέροντας μια μπλούζα της ομάδας.

ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ: Αρμύρας, Σιαφάκας Χ. (46’ Διαμάντης), Ζίγκηρης, Φονιάς, Παπανίκος Γ., Καβαλλάρης Κ., Παγώνης, Μηλιάς (72’ Νίκας), Τσιούνης, Σπανός (84΄ Υζεράι), Κοντός (58’ Σαφάκας Χ.).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΤΑΝΟΥ: Καρακασιάδης, Μπιστιντζάνος Χ., Μακραδήμας, Νταρλαγιάννης (46’ Καρακώστας), Κυρόσιμος, Μπιστιντζάνος Α., Κοντός, Δράκος, Μπρούμος (63’ Κούτμος), Καβαλλάρης Ι. (46’ Τσουγκρής), Μάνθος (65’ Παπανίκος Μ.).

πηγή: e-maistros.gr