"Καθάρισε" νωρίς και σκέφτεται ημιτελικό ο Αμβρακικός

Ο Αμβρακικός Λουτρού κέρδισε με 2 - 0 τη Δάφνη Μεγάλης Χώρας και πλέον στρέφει την προσοχή του στο μεγάλο ημιτελικό Κυπέλλου της ερχόμενης Τετάρτης με τον Όμηρο Νεοχωρίου στην έδρα του.

Το αποτέλεσμα αυτό έφερε την ομάδα του Κώστα Λιανού ένα βήμα πιο κοντά στην απευθείας άνοδο στην Α΄ Κατηγορία της ΕΠΣΝΑ φτάνοντας τους 41 βαθμούς, ενώ η Δάφνη έμεινε στους 19 βαθμούς.
Οι γηπεδούχοι "καθάρισαν" το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. Στο 34ο λεπτό ο Μασούρας άνοιξε το σκορ και στο 43 ο Σαφάκας έκανε το 2 - 0 που ήταν και το τελικό σκορ.

ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ (Κώστας Λιανός): Αρμύρας (46΄ Κατσίκης), Αυγέρης (70΄ Διαμαντής), Ζίγκηρης, Φονιάς, Παπανίκος Γ., Καβαλλάρης, Παγώνης, Κοντός (80΄ Μηλιάς), Σαφάκας, Σπανός, Μασούρας (83΄ Νίκας).

ΔΑΦΝΗ ΜΕΓΑΛΗΣ ΧΩΡΑΣ (Λεωνίδας Ζαχαράτος): Βασιλείου, Καλογεράκης, Κοτσώρης, Νταλακούρας, Φυτόπουλος Δ.Α. (81΄ Αποστόλου), Γιόγιος, Μουλαρογιάννης, Φυτόπουλος Δ.Π. (65΄ Μολώνης Δ.), Τάτσης, Μολώνης Γ., Τασολάμπρος (46΄ Βασιλόπουλος).