Επανεμφάνιση με διπλό για το Νέο Αμφίλοχο

Στην επανεμφάνισή του στο τοπικό ποδόσφαιρο ο Νέος Αμφίλοχος μπήκε με το δεξί στο πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας κερδίζοντας στη Λεπενού τον τοπικό Άρη με 2 - 1.

Η ομάδα του Κώστα Λιανού μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με πλασέ του Κυρόσιμου μέσα από την περιοχή. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στη συνέχεια με Στραβοδήμο και Σιαφάκα, όμως δε σκόραραν και στο 39΄ο Ζήσης ισοφάρισε για τον Άρη, με το 1 - 1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.
Στο 51΄ ο Ρόκκος κράτησε το 1 - 1 σε σουτ του Τηλέμαχου Μουρτζιάπη και στο 67΄ ο Στραβοδήμος με δυνατό σουτ έδωσε ξανά προβάδισμα στο Νέο Αμφίλοχο. Ένα λεπτό αργότερα οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Βαμβακά και ο Νέος Αμφίλοχος κράτησε τη νίκη χάνοντας ευκαιρίες στα τελευταία λεπτά με το Θάνο Αυγέρη και τον Παπανίκο.

ΑΡΗΣ ΛΕΠΕΝΟΥΣ (Κώστας Κανιώτης): Μήλιος, Πιστιόλης, Ζινέλι, Πετανίτης (85΄ Ράπτης), Καρασάββας E. (75΄ Αυδής), Ζήσης, Μουρτζιάπης Τ., Βαμβακάς Χ., Καρασάββας Γ., Θώδης, Πριόβολος (50΄ Βαμβακάς Ν.).

ΝΕΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ (Κώστας Λιανός): Ρόκκος, Αυγέρης Π., Κυρόσιμος, Μπουμπούλης, Χαρδαλιάς (46΄ Προδρομίτης), Κόκκαλης (76΄ Δούγιος), Καμμένος (60΄ Παπανίκος), Δράκος, Σιαφάκας, Στραβοδήμος, Αυγέρης Α.