Μοιρασιά για Α.Ο. Ελαιοφύτου και Παναμβρακικό

Ισόπαλο με σκορ 1 - 1 έληξε το παιχνίδι του Α.Ο. Ελαιοφύτου με τον Παναμβρακικό Μπούκας.

Το αποτέλεσμα αυτό έφερε στους 4 βαθμούς την ομάδα του Ελαιοφύτου, ενώ στους 2 είναι ο Παναμβρακικός.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, δημιούργησαν ευκαιρίες και σκόραραν με το Μάνθο στο 18ο λεπτό. Στην πρώτη καλή τους στιγμή οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με σκόρερ το Ζαφείρη στο 38΄.
Οι αριθμητικές ισορροπίες άλλαξαν στο 60ο λεπτό με την ομάδα της Μπούκας να μένει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Φίλου. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μια καλή ευκαιρία με το Μάνθο στο 68΄, ενώ στο 73΄ ο Παπαθανασόπουλος έχασε μεγάλη ευκαιρία να δώσει προβάδισμα στον Α.Ο. Ελαιοφύτου. Ο Διγώνης αντέδρασε σωστά διώχνοντας σε κόρνερ τη μπάλα στο σουτ του Τσιρογιάννη στο 80΄και στην τελευταία καλή στιγμή του αγώνα το σουτ του Μπεκατώρου στο 85΄ πέρασε άουτ, με το 1 - 1 να παραμένει ως το τέλος.

10΄ Συρτό σουτ του Μηλιά από αριστερά η μπάλα πέρασε άουτ.
12΄ Εκτέλεση φάουλ του Ασπρούδη ο Καϊπάνος απέκρουσε.
16΄ Σουτ του Φίλου η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
18΄ Γκολ. Αντεπίθεση από δεξιά με το Μηλιά που κάνει τη συρτή σέντρα, ο Καϊπάνος βρίσκει τη μπάλα που στρώνεται στο Μάνθο και αυτός με πλασέ σκοράρει για το 0 - 1.
22΄ Σουτ του Μάνθου η μπάλα κοντράρει και καταλήγει δίπλα από το δοκάρι.
27΄ Φάουλ του Μπεκατώρου η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ.
38΄ Γκολ. Γέμισμα του Μπισμπίκη ο Ζαφείρης βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και σουτάρει κάνοντας το 1 - 1.
60΄ Ο Παναμβρακικός μένει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Φίλου για χτύπημα σε αντίπαλο.
68΄ Φάουλ του Μάνθου η μπάλα κοντράρει, αλλάζει πορεία και διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Καϊπάνος.
73΄ Αντεπίθεση από δεξιά με τον Τσιρογιάννη που μπαίνει στην περιοχή, κάνει το σουτ που κοντράρει και η μπάλα φτάνει στον Παπαθανασόπουλο ο οποίος αιφνιδιάζεται και πλασάρει πάνω στο Διγώνη.
80΄ Σουτ του Τσιρογιάννη διώχνει σε κόρνερ ο Διγώνης.
85΄ Σουτ του Μπεκατώρου η μπάλα έφυγε άουτ.

Α.Ο. ΕΛΑΙΟΦΥΤΟΥ (Λάμπρος Καρδαράς): Καϊπάνος Β., Ασημακόπουλος, Βασιλείου, Κόκκαλης (89΄ λ.τ. Χαραλάμπους), Μπισμπίκης, Πεταρούδας, Μολώνης (65΄ Καϊπάνος Γ.), Ζαφείρης (54΄ Χότζα), Τσιρογιάννης, Τσαγιάννης (70΄ Παπαθανασόπουλος), Κοκοσούλας.

ΠΑΝΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΜΠΟΥΚΑΣ (Κώστας Χαρδαλιάς): Διγώνης, Αργύρης Α. (67΄ Σαφάκας), Ασπρούδης, Αργύρης Σ., Μπεκατώρος, Αργύρης Χ., Φλωράκης (81΄ Καρδούτσος), Καβαλάρης, Μηλιάς (91΄ Κυρώσης), Φίλος, Μάνθος (94΄ Στασινός).