Πρώτη νίκη για την Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΝΑ πέτυχε η Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς κερδίζοντας με 3 - 1 στην έδρα της τον Α.Ο. Πενταλόφου.

Σε ένα δυνατό παιχνίδι με αρκετές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο 24ο λεπτό με τέρμα που σημείωσε με σουτ ο Πασπαλιάρης. Η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν άμεση, καθώς στο επόμενο λεπτό ο Γεωργακόπουλος έκανε ατομική ενέργεια και με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της Παλαιοπαναγιάς πίεσαν και στο 75΄ με εκπληκτικό γκολ του Γεωργακόπουλου με σουτ στην κίνηση έξω από την περιοχή έγινε το 2 - 1. Στο 89ο λεπτό ο Κατσάμπας πέρασε και τον Κουτρούλη και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3 - 1.

Α.Ε. ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑΣ (Νίκος Γεωργακόπουλος): Χασαπογιάννης, Κυρίτσης, Καραγιάννης (45΄ Καραΐσκος Δ.), Καραΐσκος Θ., Μιχαλόπουλος, Σταυρόπουλος Ο., Καραΐσκος Α., Σανιδάς, Γεωργακόπουλος, Κατσάμπας, Μαστροκώστας.

Α.Ο. ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Δημήτρης Κουτρούλης): Κουτρούλης, Μπλαχούρας, Muga (53΄ Μπέλλος), Αλεξόπουλος, Κουτρούλης Σ., Ναούμης, Μπέκος Ν. (69΄ Τριανταφυλλόπουλος), Κατσούδας (53΄ Κουκουρδέλης Π.), Διαμαντόπουλος, Φλωρόπουλος, Πασπαλιάρης (84΄ Πανόπουλος).