Τριάρα στο γειτονικό ντέρμπι για τον Α.Ο. Ρηγανά

Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΝΑ πέτυχε ο Α.Ο. Ρηγανά επικρατώντας στην έδρα του με 3 - 0 του Αστέρα Αγρινίου.

Η ομάδα του Σωτήρη Γιαννακόπουλου έπιασε στη βαθμολογία τον Αστέρα έχοντας αγώνα λιγότερο.
Στο 1ο μόλις λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη τους ευκαιρία με κεφαλιά του Αλτζερίνη μετά από εκτέλεση φάουλ του Καρύμπα, που η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το δοκάρι. Στο 8΄ ο Μικρόπουλος κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή από τον Τζελτζέ και ο Βαγενάς ευστόχησε στην εκτέλεση ανοίγοντας το σκορ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν καλές στιγμές στο 13΄ και στο 18΄ με εκτελέσεις φάουλ του Τσιάκαλου και του Βασιλάρη αντίστοιχα, με τη μπάλα να περνάει και στις δύο περιπτώσεις λίγο πάνω από το δοκάρι. Στο 21΄ ο Καρύμπας με εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διπλασιάζοντας τα τέρματα του Ρηγανά και το 2 - 0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στο 74΄ οι γηπεδούχοι κέρδισαν δεύτερο πέναλτι όταν ο Καραμάνος έδιωξε με το χέρι σε πλασέ του Μικρόπουλου και ο Αριστόπουλος ευστόχησε στην εκτέλεση κάνοντας το 3 - 0. Στην τελευταία καλή στιγμή του αγώνα ο Ζαπαντιώτης με πλασέ από καλή θέση έστειλε τη μπάλα άουτ στο 79΄.

Α.Ο. ΡΗΓΑΝΑ (Σωτήρης Γιαννακόπουλος): Καραδήμας, Καλογεράκης, Κωστόπουλος, Σαγάνας (46΄ Νταλαπέρας), Τύμπας (46΄ Ζαπαντιώτης), Βαγενάς (82΄ Πρέμος), Κωστής, Καρύμπας (70΄ Ντίνος), Μικρόπουλος (78΄ Διαμαντής), Αριστόπουλος, Αλτζερίνης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Θανάσης Μουρτζιάπης): Ταμανίδης, Παπαϊωάννου (46΄ Κουτσομπίνας), Καραμάνος, Τζελτζές, Τσιάκαλος, Βασιλάρης, Ζωγράφος (46΄ Σταματελόπουλος Π.), Κουτρομάνος (75΄ Μαστρογιάννης), Πατσέας (82΄ Σταματελόπουλος Φ.), Κωστακιώτης, Κοκκώνης (46΄ Σκέβας).