Πολυβόλο ο ΠΑΣ Πυραμίς

Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΝΑ πέτυχε ο ΠΑΣ Πυραμίς Σαρδηνίων επικρατώντας στην έδρα του με 7 - 2 του Ίναχου Βάλτου.

Η ομάδα του Κώστα Χαρδαλιά έδειξε για ένα ακόμα παιχνίδι ότι η επίθεση είναι το μεγάλο της "όπλο", καθώς σε δύο αγώνες έχει σημειώσει 13 τέρματα.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο 5ο λεπτό με γκολ που σημείωσε ο Μάρκος Παπανίκος. Τέσσερα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Βασίλη Ριζογιάννη και στο 14΄ είχαν δοκάρι με τον Αυγέρη. Η συνέχεια του ημιχρόνου όμως ανήκε στην ομάδα των Σαρδηνίων, που σημείωσε τέσσερα τέρματα. Στο 17΄ ο Ζαχαρίας Παπανίκος έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του και στη συνέχεια ο Μάρκος Παπανίκος με δύο τέρματα στο 20΄ και στο 32΄ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4 - 1. Λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου ο Φίλος πέτυχε το πέμπτο γκολ των γηπεδούχων. Στο 52΄ ο Χρήστος Μπιστιντζάνος έκανε το 6 - 1 και ο Ίναχος μείωσε στο 78΄ με τον Κοκκώνη. Το τελικό 7 - 2 διαμόρφωσε στο 85΄ ο Κώστας Καβαλλάρης.
Στο 40ο λεπτό ο Μήτσος τραυματίστηκε στο χέρι και μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο.

ΠΥΡΑΜΙΣ ΣΑΡΔΗΝΙΩΝ (Κώστας Χαρδαλιάς): Κορομηλιάς (46΄ Φωλιάς), Παπαχαραλάμπους (85΄ Σκούτας), Μπιστιντζάνος Χ., Παππάς, Καβαλλάρης Κ., Παπανίκος Κ., Παπανίκος Ζ., Χαρδαλιάς (81΄ Μπιστιντζάνος Α.), Παπανίκος Μ. (46΄ Γιώτης), Φίλος, Καβαλλάρης Ι.

ΙΝΑΧΟΣ ΒΑΛΤΟΥ (Βασίλης Ράπτης): Νέστωρας, Μήτσος (45΄ λ.τ. Κορδάτος), Ριζογιάννης Α., Ριζογιάννης Β., Μακρής Λ., Υφαντής, Τηγάνης (45΄ Νταλαπέρας (65΄ Σελεβίστας)), Μακρής Γ., Τσεκούρας, Αυγέρης Χ. (46΄ Μαργαρίτης), Κοκκώνης (80΄ Αυγέρης Ε.).