Μοιρασιά για Παιανία Μάστρου και Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς

Ισόπαλο με σκορ 1 - 1 έληξε το παιχνίδι της Παιανίας Μάστρου με την Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΝΑ.

Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία της ομάδας της Μάστρου σε ισάριθμους εντός έδρας αγώνες, ενώ η Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς πήρε τον 4ο βαθμό της στο πρωτάθλημα.
Το παιχνίδι είχε αρκετές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και ειδικά για τους φιλοξενούμενους, που αν ήταν λίγο πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια θα μπορούσαν να πάρουν τους τρεις βαθμούς.
Στο 5ο μόλις λεπτό η Παιανία πήρε προβάδισμα στο σκορ. Ο Μουρκογιάννης εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και άλλαξε πορεία καταλήγοντας στη δεξιά γωνία του Χασαπογιάννη. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στη συνέχεια, είχαν καλές στιγμές και ισοφάρισαν στο 37΄ με σκόρερ το Γεωργακόπουλο, που έκανε την ατομική ενέργεια και έστειλε τη μπάλα με πλασέ στα δίχτυα. Οι παίκτες της Παλαιοπαναγιάς στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν δυνατά και είχαν ευκαιρίες, ενώ και οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν, όμως το 1 - 1 παρέμεινε μέχρι το τέλος.

ΠΑΙΑΝΙΑ ΜΑΣΤΡΟΥ (Γιάννης Κουτσοθόδωρος): Καλλής, Πλεξίδας, Μπάσα, Πατρινός, Λουκάς, Ζούκας (57΄ Πιέρρος), Rama (72΄ Κουτσοθόδωρος), Κογκόλης, Φιλόπουλος, Μουρκογιάννης, Κονταρής (50΄ Κουμπαρούλης).

Α.Ε. ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑΣ (Νίκος Γεωργακόπουλος): Χασαπογιάννης, Κυρίτσης, Ντζουμάνης, Καραΐσκος Θ. (78΄ Ντότσικας), Μιχαλόπουλος, Ρισβάς Α. (85΄ Ndoci), Καραΐσκος Α., Σανιδάς, Γεωργακόπουλος, Κατσάμπας, Μαστροκώστας.