Πρώτη νίκη για τον Α.Ο. Πενταλόφου

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΝΑ πέτυχε ο Α.Ο. Πενταλόφου επικρατώντας στην έδρα του με 2 - 0 του Αχιλλέα Γραμματικούς.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο το 0 - 0 παρέμεινε. Στο 61ο λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι και ο Νίκος Αλεξόπουλος ευστόχησε στην εκτέλεση ανοίγοντας το σκορ. Οι παίκτες του Αχιλλέα δε βρήκαν το δρόμο προς την εστία του Κουτρούλη και στο 81΄ ο Μπλαχούρας με κοντινό σουτ έκανε το 2 - 0 σφραγίζοντας τη νίκη του Α.Ο.Π.

Α.Ο. ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Δημήτρης Κουτρούλης): Κουτρούλης, Μπλαχούρας, Κουκουρδέλης Κ., Αλεξόπουλος, Κουτρούλης Σ., Ναούμης (89΄ Κουκουρδέλης Π.), Μπέκος (85΄ Κατσούλας), Βαλτογιάννης (79΄ Παλιάτσας), Πασπαλιάρης (89΄ Κουλούρης), Φλωρόπουλος, Μπέλλος (46΄ Muga).

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΣ (Δημήτρης Λώλος): Γαλανόπουλος, Θεοδωρόπουλος Χ., Βίβας (86΄ Θεοδωρόπουλος Α.), Σταμάτης, Καλύβας (84΄ Σταμούλης), Πολύζος, Κούστας (65΄ Αλπέντζος), Παχής, Ζωγράφος, Θεοδωρόπουλος Α., Θεοδωρόπουλος Δ. (46΄ Θεοδωρόπουλος Γ.).