Εύκολη επιστροφή στις νίκες για τον Αστέρα Κυψέλης

Την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΝΑ πέτυχε ο Αστέρας Κυψέλης επικρατώντας με 4 - 0 των Ελπίδων Αγρινίου.

Η ομάδα του Σήφη Μπούσγου "καθάρισε" τη νίκη στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου μετατρέποντας το ρευστό 1 - 0 στο εμφατικό 4 - 0.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 19ο λεπτό με σουτ του Νίκου Ασβεστόπουλου και το 1 - 0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Από το 55ο μέχρι το 59ο λεπτό οι παίκτες του Αστέρα σημείωσαν τρία τέρματα. Στο 55΄ ο Γιαννακίδης με σουτ πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του και δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 3 - 0. Το τελικό 4 - 0 διαμόρφωσε στο 59΄ με κεφαλιά ο Ηλίας Παπαθανασίου.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (Σήφης Μπούσγος): Γεωργίου, Γκουτσέλης (46΄ Μούχας), Παπαγιάννης, Κερασιώτης, Καραγκούνης (35΄ Ξανθόπουλος), Ασβεστόπουλος, Παπαθανασίου, Ελευθερίου (26΄ Ζώγας), Γιαννακίδης (85΄ Αρωνιάδας), Ρεντζέπης, Μακρής (85΄ Χότζα).

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Αλέξανδρος Ρήγας): Κατσούπης, Τρομπούκης (59΄ Μπακέλας), Κουτσουπιάς, Μποκώρος, Γραμμενόπουλος (85΄ Τριαντάφυλλος), Ράδος, Καβαλλάρης, Βλαχογιάννης (49΄ Λυκούδης), Χαραμής (59΄ Αϋφαντής), Γκόλιας (49΄ Κοντός), Μωραΐτης.