"Καθάρισε" στο πρώτο μέρος ο Αράκυνθος

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΝΑ πέτυχε ο Αράκυνθος Ματαράγκας επικρατώντας εκτός έδρας του Α.Ο. Ζευγαρακίου με 3 - 0.

Η ομάδα του Νίκου Πριόνα μπήκε από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι και το "καθάρισε" στο πρώτο ημίχρονο.
Στο 13ο λεπτό ο Θεόφιλος Κουλουκούρας άνοιξε το σκορ για τον Αράκυνθο και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Νίκος Μπανάκας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 34΄ ο Καλαντζής έκανε το 0 - 3 και ουσιαστικά "κλείδωσε" τη νίκη. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε τίποτα και ο Αράκυνθος πήρε το "τρίποντο" στο γειτονικό ντέρμπι της Μακρυνείας.

Α.Ο. ΖΕΥΓΑΡΑΚΙΟΥ (Σπύρος Μπούρδος): Σάπιος, Πάγια, Ζαφείρης, Ζαγγανάς, Τασόπουλος, Λιόντος Χ. (67΄ Λιόντος Β.), Σταύρου (46΄ Παπαδόπουλος), Αγγελόπουλος (67΄ Παναγόπουλος), Γκεζέπης (43΄ Κόκορος), Ζιάκκας, Ανδριανάκης.

ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ (Νίκος Πριόνας): Κρέτσης, Ντόβας, Κουκουκούρας Β. (47΄ Μπεγκάι), Μπούκαρης Χ., Τσιντζέλης, Αλεξανδρής (46΄ Μπούκαρης Π.), Πελεκάνος (75΄ Τσάγκαλος), Κουκουκούρας Θ., Μπανάκας Ν., Καλαντζής (67΄ Ευθυμίου), Λάκκας.