Παρέμεινε στην κορυφή με διπλό ο Α.Ο. Ρηγανά

Στην κορυφή του 1ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας παρέμεινε ο Α.Ο. Ρηγανά, που κέρδισε με 3 - 1 εκτός έδρας την Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς.

Σε ένα παιχνίδι που και οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν με απουσίες και η Α.Ε.Π. έχασε με τραυματισμό και το Σταυρόπουλο στο 5ο λεπτό, ο Α.Ο. Ρηγανά είχε μεγάλο πρωταγωνιστή το Γιάννη Μπιτσικώκο που σημείωσε και τα τρία τέρματα της ομάδας του.
Ο έμπειρος μέσος άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ και στο 45΄ με πλασέ έκανε το 0 - 2. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, όμως στο 55΄ ο Μπιτσικώκος έκανε ατομική ενέργεια, μπήκε στην περιοχή και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 - 3. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο 80ο λεπτό με σουτ του Άγγελου Καραΐσκου, σε μια φάση που ο Κοσμάς έκανε νωρίτερα δύο επεμβάσεις σε σουτ παικτών της Α.Ε.Π.

Α.Ε. ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑΣ (Νίκος Γεωργακόπουλος): Χασαπογιάννης, Κυρίτσης (83΄ Καποδίστριας), Καραΐσκος Δ., Καραΐσκος Θ., Μιχαλόπουλος, Ντζουμάνης, Καραΐσκος Α., Σανιδάς, Γεωργακόπουλος, Σταυρόπουλος (5΄ λ.τ. Ndoci (85’ Καραγιάννης)), Μαστροκώστας.

Α.Ο. ΡΗΓΑΝΑ (Σωτήρης Γιαννακόπουλος): Καραδήμας (76΄ Κοσμάς), Καλογεράκης, Σαγάνας (76΄ Παπασάββας), Ντίνος (46΄ Αριστόπουλος), Νταλαπέρας, Αλτζερίνης, Κωστής, Βαγενάς, Μπιτσικώκος (87΄ Καρίμπας), Ζαπαντιώτης (65΄ Τσιάρας), Τύμπας.