Πρώτη νίκη για το Χρυσό Αστέρα Παντάνασσας

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣΝΑ πέτυχε ο Χρυσός Αστέρας Παντάνασσας επικρατώντας στην έδρα του με 2 - 1 του Α.Ο. Ρηγανά.

Η ομάδα της Παντάνασσας που παρατάχθηκε με απουσίες, κέρδισε στο εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής και ανέβηκε στους 5 βαθμούς, ενώ ο Α.Ο. Ρηγανά δεν κατάφερε να μείνει μόνος πρώτος στην κορυφή και συγκατοικεί με τον Αράκυνθο Ματαράγκας.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη τους καλή στιγμή στο 1ο λεπτό με σουτ του Μικρόπουλου από πλάγια δεξιά που η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Στο 17΄ ο Μικρόπουλος με κοντινό σουτ έστειλε τη μπάλα πάνω από το δοκάρι και στο 45΄ ο Στρεμμένος σούταρε από καλή θέση και απέκρουσε ο Καραδήμας.
Στο 47΄ ο Καρύμπας εκτέλεσε το φάουλ και ο Αριστόπουλος με προβολή έστειλε τη μπάλα άουτ. Στο 55΄ ο 16χρονος Κωνσταντόπουλος έκανε ατομική ενέργεια και πάσαρε στο συνομήλικό του Στρεμμένο ο οποίος σε κενή εστία έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1 - 0. Δύο λεπτά αργότερα ο Πριτσούλης απέκρουσε το σουτ του Αριστόπουλου και στο 65΄ ο Ξηροκώστας με εντυπωσιακό μακρινό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διπλασιάζοντας τα τέρματα των γηπεδούχων. Οι αριθμητικές ισορροπίες άλλαξαν στο 83ο λεπτό, με τον Κουμάση να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα και το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 90΄ με σουτ του Καρύμπα έξω από την περιοχή.

ΧΡΥΣΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑΣ (Πάνος Ξανθόπουλος): Πριτσούλης, Κεφάλας, Κουτσιαύτης, Ρέθι, Ξηροκώστας, Καγιάντζας, Στριμμένος, Σκάλλας, Κουμάσης, Κωνσταντόπουλος (91΄ Νικολέτας), Στρεμμένος.

Α.Ο. ΡΗΓΑΝΑ (Σωτήρης Γιαννακόπουλος): Καραδήμας, Καλογεράκης, Ντίνος, Παπασάββας (52΄ Σαγάνας), Διαμαντής (46΄ Μπιτσικώκος), Βαγενάς, Κωστής, Καρύμπας, Μικρόπουλος, Αριστόπουλος (59΄ Ζαπαντιώτης), Αλτζερίνης (68΄ Τύμπας).