Εξάρα στην πρεμιέρα ο Αστέρας Κυψέλης

Με εμφατικό τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στη Γ΄ Κατηγορία της ΕΠΣΝΑ ο Αστέρας Κυψέλης.

Η ομάδα του Σήφη Μπούσγου κέρδισε με 6 - 2 τον Απόλλωνα Μαγούλας και έδειξε από την αρχή ότι έχει στόχο την άμεση επάνοδο στη Β΄ ΕΠΣΝΑ.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στο 5ο μόλις λεπτό το σκορ ήταν 2 - 0. Την αρχή έκανε στο 3ο λεπτό ο Χότζα και δύο λεπτά αργότερα ο Τζαχρήστας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 28΄ ο νεοαποκτηθείς Χρήστος Μακρής σκόραρε κάνοντας το 3 - 0, που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Ο Κούστας στο 53΄ μείωσε σε 3 - 1, όμως οι γηπεδούχοι ξαναπήραν προβάδισμα τριών τερμάτων με εκτέλεση πέναλτι του Ηλία Παπαθανασίου στο 73΄. Στο 85΄ ο Μακρής με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5 - 1, ο Γκεζέπης δύο λεπτά αργότερα μείωσε και ο Μακρής με τη συμπλήρωση 90 λεπτών διαμόρφωσε το τελικό 6 - 2.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (Σήφης Μπούσγος): Κάκκος, Τασιολάμπρος (46΄ Πατσιάς), Τζαχρήστας, Σκάλλας, Μπούσγος, Παναγιωτόπουλος (80΄ Ηλιάδης), Παπαθανασίου Η., Χότζα, Ασβεστόπουλος, Μακρής, Καραπάνος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΜΑΓΟΥΛΑΣ (Γρηγόρης Διονάτος): Κανατσούλης, Dervishaj, Καμαριάρης (75΄ Φούντας Π.), Ράπτης (32΄ Μαρκόπουλος), Τσιρώνης Γ., Βασκαντήρας, Τσιρώνης Χ., Σιμιτζής (57΄ Τσακαλώτος), Γκεζέπης, Κούστας, Ξάνθης.