Πλησίασε την τριάδα η Ομόνοια Κεχρινιάς

Η Ομόνοια Κεχρινιάς κέρδισε με 1 - 0 τον ΠΑΟΚ Καλυβίων και ανέβηκε στους 12 βαθμούς απέχοντας 2 από την 3η θέση της βαθμολογίας της Γ΄ Κατηγορίας, ενώ στους 13 βρίσκεται η ομάδα των Καλυβίων.

Η Ομόνοια προηγήθηκε στο 24ο λεπτό με γκολ που σημείωσε ο Χρήστος Κοκκώνης. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πιέσουν για να ισοφαρίσουν, όμως τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα στο 56ο λεπτό όταν ο τερματοφύλακας Βοϊδής έπιασε τη μπάλα με τα χέρια εκτός περιοχής σε προφανή ευκαιρία για γκολ και αντίκρυσε την κόκκινη κάρτα. Οι παίκτες της Ομόνοιας διαχειρίστηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα και κράτησαν μέχρι το τέλος το υπέρ τους σκορ.

ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ (Κώστας Μάνθος): Λασπίτης, Σαγανάς, Σκούτας, Βλαχοδήμος, Θεοδωράκης, Χούτας Π. (86΄ Μουρτζιάπης Αθ.), Μασούρας, Διαμαντής (57΄ Μουρτζιάπης Κ.), Φλούδας (77΄ Τσέπας), Ράπτης (91΄ Χούτας Σ.), Κοκκώνης.

ΠΑΟΚ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Νίκος Φαναριώτης): Βοϊδής, Παπαϊωάννου, Ζαφείρης, Φαναριώτης, Ζαχαράτος, Πατσαούρας, Ρεπετσάς, Στρατόπουλος, Μάλλιος, Λαθύρης, Χετάι.