Συνέχισε με νίκη ο Ίναχος

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Γ΄ Κατηγορίας πέτυχε ο Ίναχος Βάλτου που επιβλήθηκε εκτός έδρας του Ολυμπιακού Αγρινίου με 4 - 1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το Μαδιά στο 23ο λεπτό, όμως δύο λεπτά αργότερα ο Λαθύρης ισοφάρισε για τον Ίναχο. Η ομάδα του Βάλτου πήρε προβάδισμα στο 35΄ με το Λαθύρη και το 1 - 2 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Ο Λιάσκος στο 61΄ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στον Ίναχο και ο ίδιος παίκτης στο 77΄ διαμόρφωσε το τελικό 1 - 4.

ΑΜΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ: Τσώλης, Μαργαρίτης Σ., Πρέμος Χ. (69΄ Κοκώνης Ε.), Τσελίκας, Κλοκώνης, Πρέμος Γ., Κοντογιάννης (62΄ Μαργαρίτης Αν.), Φυτόπουλος, Μαδιάς, Κοκώνης Ν., Καφρίτσας (75΄ Μαργαρίτης Αχ.).

ΙΝΑΧΟΣ ΒΑΛΤΟΥ (Ανδρέας Τσάμης): Μπαρτσώκας, Ριζογιάννης Β., Ριζογιάννης Α. (78΄ Νταλαπέρας), Μανώλης, Αλαχούζος, Μαργαρίτης, Ζιάκκας, Μάλλιος (54΄ Ράπτης), Λιάσκος, Λαθύρης, Λαγοπάτης (70΄ Σπανομήτσος).